Wędkarze znaleźli sieci kłusowników w Zalewie Zemborzycki

W piątek wędkarze przepływający pontonem po Zalewie Zamborzyckim natknęli się na sieci kłusowników. O znalezisku powiadomiona została Państwowa Straż Rybacka i policja.

Do zdarzenia doszło w piątek na Zalewie Zemborzyckim. Dwóch wędkarzy wyruszyło pontonem przygotować (zanęcić) łowisko do zasiadki na lina. W trakcie przemieszczania się po zalewie sieć zaplątała się im w silnik. Jak się okazało była to sieć kłusowników. W zastawionej na ryby pułapce znajdował się sporych rozmiarów szczupak i pstrąg tęczowy. Można wnioskować, że kłusownicy niedawno musieli zastawić sieci.

O znalezisku została powiadomiona policja, która przybyła wraz z Państwową Strażą Rybacką. Wszystkie ryby, które znalazły się w siatce zostały wypuszczone.

Sieć została namierzona w okolicy wyspy i ulicy Grzybowej. Jak nam przekazano jest to rejon szczególnego zainteresowania kłusowników. Policja ustala do kogo mogły należeć znalezione sieci.

Wideo dzięki uprzejmości zalewzemborzycki.com

 

2017-03-11 08:17:57
(fot. wideo zalewzemborzycki.com)

17 komentarzy

 1. czy to nie z okolicznych domów tak łapią ryby?

  • „Policja ustala do kogo mogły należeć znalezione sieci.” no no ciekawe, po odciskach?

   • Zespół zarządzania kryzysowego wraz ze sztabem wojewódzkim Polucji opracował metodę dwóch pytań dla niebieskich stróżów prawa:
    1. „przepraszam, czy to Pana sieci?”
    Przy odpowiedzi twierdzącej powinni zadać kolejne pytanie:
    2. „czy to Pan zarzucił sieć na wodach Zalewu Zemborzyckiego?”
    Przy kolejnej odpowiedzi twierdzącej mają podjąć starania o uniemożliwienie oddalenia się odpytywanej osoby od patrolu po uprzednim wezwaniu posiłków i posiłków, gdyż w toku działań funkcjonariusze tracą kalorie, a po drugie mają uprawdopodobnić wskazane na początku zdania. 😀

 2. i ten moment, kiedy nie wiesz co jest większym zagrożeniem dla ryb w Polsce – PZW czy kłusownicy.

 3. Czy ten rejon należy do szczególnego zainteresowania PSR czy tylko dla kłusowników? Nie chcą sobie w drogę wchodzić i czekają tylko na sygnały wędkarzy?

 4. Nie ładnie kolegów wędkarzy którzy płacą składki i za pozwolenia sieci zabierać

 5. Do zasiadki na lina ? na linę chyba. Ta ryba praktycznie w zalewie nie występuje , po za tym o tej porze roku po zejściu lodu ryby są jeszcze w letargu zimowym i prawie nie pobierają pokarmu. Wypływać pontonem w taki ziąb , tylko na blachę na drapieżniki lub ….. właśnie kłusować bo z tym linem to ściema na bank.

  • Kolego ! Policja była zawiadomiona od razu gdy sieć wplątała sie w silnik . Nie było tam ani jednej wędki z czego moze potwierdzić policja .

  • Oczywiście, że lin występuje w zalewie i jest łowiony regularnie rok, rocznie przez osoby, które na niego się nastawiają. Wiadomo, że nie jest tak liczny, jak leszcz, ale dla chcącego nie jest rybą zbyt trudną do złowienia.

   • ZZlublin mądralo , ryby o tej porze są jeszcze w letargu zimowym i nie pobierają pokarmu. Woda ma temp. 4″ i metabolizm u ryb jest zwolniony na maksa i nęcenie nic tu nie da. Lin jest gatunkiem dość rzadkim w zalewie i gadka o nastawianiu się na niego o tej porze roku jest blefem lub co najmniej pomyłką. Za dwa miesiące w zależności od temperatury wody można zacząć myśleć od podnęcaniu ale nie teraz

 6. Wszyscy wiedzą że tam kłusownicy najczęściej stawiają siaty a policja przymyka oko to tak jak z fajkami na ruskiej.

 7. „Wszystkie ryby, które znalazły się w siatce zostały wypuszczone.” – wszystkie dwie?

 8. Mamy ponad setkę strażników PSR i nie potrafią własnego podwórka przypilnować…Wstyd na całą Polskę dla okręgu lubelskiego. Po ch…j to robić: gniazda dla sandaczy itd. jak to wszystko ch..j strzeli.

  • strażników PSR to jest tylko z 6 osób (jak dobrze pamietam), reszta to społeczna SSR

 9. BUHAHAHAHAHA POŁOWY LINA Z UŻYCIEM ZANĘTY W …. ZIMIE PRAKTYCZNIE — TO JAK 6KA W TOTKA LUB IGŁA W STOGU SIANA I TO Z PONTONU. ABY ZNĘCIĆ RYBY MUSIELI BY PRZEZ TYDZIEŃ CODZIENNIE PONADTO WYPŁYWAĆ I NĘCIĆ TZN POMPOWAĆ TEN PONTON I TO DLA RYBY KTÓRA JEST RZADKOŚCIĄ W ZALEWIE.ZŁAPANIE CHOCIAŻ JEDNEGO LINA O TEJ POTRZE ROKU PRZY TEJ TEMPERATURZE JEST NIEMOŻLIWE. MEGABZDURA W KTÓRĄ UWIERZYŁA POLICJA. JA BYM SIĘ BARDZIEJ PRZYJRZAŁ TYM Z PONTONU!!

 10. Potwierdzam. Nęcenie lina o tej porze roku to totalna ściema. Najprawdopodobniej to wiadro z zanętą to przykrywka.

 11. zzzzzzzzzzzzzzzet

  Drugi przypadek już . Ciekawe. W marcu bodajże też sieć się zaplątała w śrubę wędkarzy na pontonie i też do zasiadki na lina. /buhahahaha o tej porze roku te ryby nie pobierają pokarmu po za tym wystepują sporadycznie w Zalewie/. Może czas przyjzeć się zgłaszającym wreszcie. Niedługo zgłoszą zasiadkę na jesiotra i też uweierzycie,

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9121zł -0.46%
  • GBP 4.9186zł -0.3%
  • EUR 4.3859zł -0.1%
  • CHF 4.0635zł -0.95%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online