Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Strażnicy miejscy zaparkowali na miejscu dla osoby niepełnosprawnej. Interweniował świadek wykroczenia

Wczoraj wieczorem nasz Czytelnik był świadkiem wykroczenia drogowego popełnionego przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Strażnicy zaparkowali pojazd służbowy na miejscu dla osoby niepełnosprawnej twierdząc, że właśnie zawracają.

Do zdarzenia doszło w środę o godzinie 19:30 przy ul. Jantarowej. Nasz Czytelnik wracając do domu zauważył na miejscu dla inwalidy zaparkowany pojazd straży miejskiej. Zbulwersował go ten widok i zapytał strażnika stojącego w pobliżu, czy można tak parkować. Usłyszał, że jego kolega właśnie zawraca. Jak widać na nagraniu pojazd stał zaparkowany i miał wyłączony silnik.

Autor nagrania przekazał nam, że strażnicy, co chwila spisują auta w rejonie szpitala przy al. Kraśnickiej za złe parkowanie, a sami popełniają wykroczenie stając w miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej. Po obywatelskiej interwencji i krótkiej wymianie słów strażnicy odjechali.

 

Przypominamy przepis dotyczący parkowania na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej:

Niestosowanie się do znaku P-18 „stanowisko postojowe” i P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej” albo P-20 „koperta” i P-24 „miejsce dla pojazdu osoby niepełnosprawnej”, umieszczonego samodzielnie bez znaku pionowego D-18, D-18a lub D-18b zagrożone jest mandatem w wysokości 500 zł i 5 pkt karnymi.

2018-02-08 17:40:33
(fot. wideo nadesłane)

34 komentarze

 1. Wydaje mi się, że na tym terenie nie obowiązują znaki (choć są ustawione) bo zarządca nie nie ma przeprowadzonej organizacji ruchu na osiedlu.

 2. Gienia POturbo-vana

  Trzeba będzie pójść do Straży Miejskiej z tym zdjęciem i kazać im aby sobie sami wlepili mandat 500 zł i 5 pkt karnych. Jak uzbierają 21pkt to trzeba ich wysłać na kurs doszkalający

 3. przeciez ci straznicy miejsko-wiejscy wyglądaja jak niepoełnosprawni umysłowo, więc czego się czepiacie, parkuja na miejscach dla nich przeznaczonych, wystarczy popatrzeć na ich rumiane geby, by zrozumieć z kim ma się do czynienia

 4. Społeczeństwo konfidentów. Nikomu nie przeszkadzali, ale nowomiastowy wieśniak zapragnął mieć swoje 5 minut na Lublin 112. Następnym razem społeczniaku jak dostaniesz na ulicy po ryju, to nie dziw się, że Pan Władza nie przypier….li agresorowi pałą i nie poprawi gazem jak stare dobre ZOMO, żeby mu raz na zawsze wybić kozaczenie ze łba, tylko poprosi, by cię przeprosił, bo postąpił bardzo nieładnie. Dlaczego? Bo się będzie bał że jakiś społeczniak taki jak ty dla 5 minut sławy go nagra i wyśle do Lublin 112 z podpisem „bandyta w mundurze bije niewinnego przechodnia”..

  • Po kiego taka pyskówka ? Wystarczyło zrobić zdjęcie i wysłać na SM , zdarzają się różni pracownicy i różne sytuacje.Ale ktoś nie dostał się do telewizji na reportera to chce się wykazać po różnych „internetach”.

 5. Jan nierzetelny

  Gonić cieciów parkingowych jak się da. Na Okopowej na przeciwko prokuratury jest dziki parking przy wjeździe do PKP, a ciecie parkingowe raz na 5 lat wypiszą śmieszne świstki zamiast odholować samochody parkujące na środku skrzyżowania. To samo na Rabego pod tvp, zastawiony chodnik że nai da się przejść. A ciecie w życiu tam nie zareagują. A tu proszę, okazuje się że wiemy dla czego – są niepełnosprawni, skoro parkują na kopercie.

 6. Mam nadzieję że sprawca udokumentowanego wykroczenia zostanie ukarany mandatem karnym.

 7. Po jaką cholerę wciąż istnieje coś takiego jak Straż Miejska w Lublinie?
  W zimie padnie Ci akumulator? Jak nie ma srogiego dwucyfrowego mrozu – zapomnij. Karzą Ci czekać 4 godziny albo wyśmieją, że nie jest na tyle zimno 🙂 Nadają się tylko do wystawiania mandatów za złe parkowanie i wszyscy o tym wiedzą, więc albo zmieńmy ich nazwę na Straż Parkingowa, albo ich zlikwidujmy, jak dziesiątki innych miast w Polsce??

 8. Wariat. Zmień człowieku leki lekarza prowadzącego.

 9. Koniec z naginaniem prawa do własnych celów

  Zgłosić wykroczenie do prokuratury, niech beknie kierowca. Koniec z równymi i równiejszymi.

 10. Witajcie , Jeśli chodzi o ul strażacką jak była remontowana muzyczna również zaparkowałem w miejscu niedozwolonym i zostałem tylko pouczony więc nie wszyscy w straży miejskiej są tacy źli wszystko zależy od człowieka tyle w temacie Pozdrawiam Wszystkich Normalnych

Z kraju

Sport