Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Klakson uratował pieszego przed potrąceniem

We wtorek po południu na ul. Orkana doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Godzinę przed tym zdarzeniem nasz Czytelnik zarejestrował groźną sytuację drogową, i jak twierdzi, pieszego uratowało użycie klaksonu.

– Zdarzenie dosłownie godzinę wcześniej, tylko po przeciwnej stronie ulicy. Sznur samochodów zatrzymuje się na prawym pasie, żeby przepuścić pieszego na przejściu. Samochód na lewym pasie przyspiesza i wjeżdża na przejście tuż przed pieszym. Śmiem twierdzić, że mój klakson uratował sytuację – napisał do nas Czytelnik Tomasz.

Apelujemy do pieszych i kierowców o zachowanie ostrożności. – Piesi niech stosują zasadę ograniczonego zaufania, zwłaszcza na pasach, pomimo tego, że mają na nich pierwszeństwo. Jako niechronieniu uczestnicy ruchu, mają znikome szanse na przeżycie w konfrontacji z pojazdem – dodaje Czytelnik Tomasz.

 

2017-02-07 20:32:43
(fot. wideo nadesłane Tomasz)

62 komentarze

 1. kolejny co mu się spieszy, żeby szybciej na czerwonym stanąć… naprawdę dopiero na ulicach wyraźnie widać co ludzie faktycznie w głowach mają, i jest to kiepski widok :/

 2. Jaaa. Klakson uratował życie pieszego. Niczym Robin Hood. Supermen
  ..
  kierowca trąbiąc uratował życie pieszej
  ..

  Czyż nie bardziej interesująco brzmiałby artykuł?

  🙂

 3. o co chodzi z tym zakrywaniem tablic? Tablica jest integralną częścią samochodu i nie można jej zakrywać – to jest zabronione. Po tablicy nie da się przeciętnemu obywatelowi zidentyfikować osoby który jeździ danym samochodem.