Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Wiało i padało, na drogach leżą połamane konary i całe drzewa. Wiele tras jest nieprzejezdnych

Silna wichura przewracała drzewa i uszkadzała dachy. W wielu miejscowościach mieszkańcy nie mają też prądu. Strażacy mają pełne ręce roboty.

Zgodnie z prognozami synoptyków, nad naszym regionem padało oraz silnie wiało. Oczywiście, tak jak większość zjawisk pogodowych, tak i te wystąpiły lokalnie. Jednak dały się dość mocno we znaki.

Jak nam przekazano, nieprzejezdnych jest wiele dróg w powiatach parczewskim i radzyńskim. Sytuacja ta dotyczy m.in. drogi krajowej nr 63 między Radzyniem Podlaskim a Bezwolą, drogi wojewódzkiej nr 814 Radzyń Podlaski – Parczew czy też drogi wojewódzkiej nr 815 Parczew – Lubartów. Na jezdni leżą konary a nawet wyrwane z korzeniami całe drzewa, które uniemożliwiają przejazd.

Podobnie jest również na wielu lokalnych trasach. Mowa tu m.in. o: Siemień – Tyśmienica, Siemień – Parczew czy też drogach w Kuraszewie, Wohyniu lub Suchowoli. Wszędzie tam interweniują obecnie strażacy. Tylko w powiecie parczewskim straż pożarna przyjęła już 40 tego typu zgłoszeń, a wciąż wpływają kolejne.

W powiecie radzyńskim pojawiają się też pierwsze zgłoszenia związane z uszkodzonymi przez silny wiatr dachami. W wielu miejscowościach mieszkańcy nie mają też prądu. To na skutek zerwania linii energetycznych. Kilka interwencji dotyczących niekorzystnych warunków pogodowych przyjęli też strażacy z powiatu lubelskiego. Jak nam przekazano, dotyczą one leżących na drogach konarów.

15 komentarzy

 1. Niedorzecznik ( bez uprawnień do odłączania akumulatora)

  Strażacy mają pełne ręce roboty. I bardzo dobrze, bo chyba nie ma nic gorszego jak siedzieć i nudzić się.

 2. Grom z jasnego nieba

  I jak teraz czują się komentujący w ilości 21 wpisów, że burzy miało nie być, jak w dziubku od swoich wypisywanych mądrości?

 3. Rolnik_podlubelski

  Okropnie wiało kunia ze stajni wywiało kozę obróciło wrota stodoły otworzyło a pierony biły ogniste siarczyste jak w dniu ostatecznym ludzie stawiajcie gromnice to nie będzie takich tragedyi

  • Dziadek ze Slamsowa

   Ja dałem się nabrać wróżbitom, postawiłem świecę odgromnicę w oknie, wypaliła się już prawie, a w slamsów ani jeden piorun nie jeepnął.

   • Znaczy się działa. Jeszcze odmów paciorek do Św. Agaty, możesz śmiało rezygnować z ubezpieczenia.

 4. Strażacy mają pełne ręce roboty. Przynajmniej jak dostaną przelewy pensji, będą wiedzieć za co dostali pieniądze.

 5. Niechże ktoś napisze, czy te grzmoty co teraz słychać na slamsowie to nadchodząca od strony Piask burza, czy może jakiś rakiety podesłane przez „braci” ?

 6. To samo w Krasnymstawie i okolicach

 7. Krzywda ludzka wychodzi, tam źli ludzie mieszkają. Dobrze im tak.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport