Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Weekend pochmurny z możliwymi opadami śniegu

W sobotę i niedzielę wpływ na sytuację pogodową nad wschodnią częścią Polski będzie mieć zatoka niżowa związana z ośrodkiem niżowym nad Morzem Śródziemnym. Wystąpią opady deszczu, marznącej mżawki a także deszczu ze śniegiem a nawet śniegu.

W sobotę przewiduje się temperaturę na poziomie od 0 °C w północnej i wschodniej części województwa do 3 °C na południowych krańcach. Od godzin porannych w regionie występują marznące opady deszczu. Zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach.

W drugiej części dnia wpływ na pogodę na Lubelszczyźnie zacznie mieć zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Śródziemnego. Spowoduję to słabe a lokalnie umiarkowane opady deszczu ze śniegiem a nawet mokrego śniegu. Temperatura z soboty na niedzielę na poziomie od 0 °C na północy i południu lubelskiego do -1 °C na pozostałym obszarze. W dalszym ciągu należy liczyć się z opadami śniegu.

W niedzielę wartości temperatury w przedziale od 2 °C w zachodniej i południowej części lubelskiego do 1 °C na pozostałym obszarze. Wystąpić mogą również słabe opady deszczu a także lokalnie śniegu. Z niedzieli na poniedziałek temperatura na poziomie od 1 °C do 2 °C na terenie całego województwa.

2015-11-28 11:45:31
(fot. lublin112.pl, prognoza oprac. dzięki współpracy z serwisem Lubelscy Fani Burz)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo