Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Walka z kłusownikami będzie jeszcze bardziej skuteczna. Strażnicy rybaccy otrzymali drony

Członkowie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubartowskiego będą wykorzystywać drony. Jak podkreślają władze powiatu, nowoczesny sprzęt pozwoli na jeszcze bardziej skuteczną walkę z kłusownictwem.

Problem kłusownictwa na rzekach i zbiornikach wodnych w naszym regionie cały czas istnieje. Choć jest mniejszy, niż przed laty, to jednak wciąż nie brakuje osób, które pozyskują ryby za pomocą niedozwolonych metod. Wykorzystywane do tego celu są sieci, drygawice, i szereg innych, zabronionych przedmiotów. Dlatego też straż rybacka ma pełne ręce roboty.

Aby kłusownik został ukarany, musi on zostać zatrzymany na gorącym uczynku, bądź też strażnicy powinni posiadać bezsprzeczny materiał dowodowy. Dlatego też ważna jest obserwacja miejsc, w których dochodzi do nielegalnego połowu ryb. Niebawem członkowie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Lubartowskiego będą do tego celu wykorzystywać drony.

Dwie tego typu maszyny zakupiło właśnie Starostwo Powiatowe w ramach projektu „Przeciwdziałanie kłusownictwu wodnemu w Powiecie Lubartowskim”, realizowanego z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”. We wtorek zorganizowano również szkolenie z obsługi bezzałogowych statków powietrznych.

Jak podkreślają władze powiatu Lubartowskiego, nowoczesny sprzęt pozwoli na jeszcze bardziej skuteczną walkę z kłusownictwem. Zwłaszcza, że na tym terenie wciąż dochodzi do tego procederu. Najczęściej kłusownicy działają na rzece Wieprz.

Walka z kłusownikami będzie jeszcze bardziej skuteczna. Strażnicy rybaccy otrzymali drony

Walka z kłusownikami będzie jeszcze bardziej skuteczna. Strażnicy rybaccy otrzymali drony

10 komentarzy

 1. Szkoda że tak późno jak już większość ryb wykułsowana.

 2. … to nie lepiej od razu śmigłowce szturmowe i rozstrzeliwać na miejscu przestępstwa , szkoda czasu na łażenie po sądach

 3. Na wybory się uzbiera 70baniek

 4. dobra decyzja nareszcie handelek rybką się zmniejszy

 5. Zemsta mechanika

  A sąd łaskawie uzna znikoma szkodliwość społeczne czynu i kara 500 zł

 6. A wystarczy sprawdzić od kogo restauracje zaopatrują się w ryby .

 7. Kiedyś pracowałem z jednym na budowie to zrezygnował z pracy bo z handlu ryb skłusowanych na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim zarabiał ponad 6000 miesięcznie.

 8. Jak to jest że ci że straży przechodzą szkolenie a od zwyczajnych ludzi jest wymagany kurs pilotażu?

  • Z tego co widzę to chyba Mavic Air 2S. Można tym latać na zwykłych uprawnieniach A1 także wystarczy zdać ten podstawowy egzamin na 16 latków.

   Myślę że robią im szkolenie żeby nie porozbijali tego Odrazu bo z tego co pamiętam to prędkość maksymalna coś pod 80 km/h a zasięg dochodzi do 8 kilometrów. Szkoda Odrazu rozbić zabawkę za 4 tys zł

 9. Szkoda że mało kasy na zarybienia dostają . Więcej zarybiać i więcej pilnować a nie brakować

Dodaj komentarz

Z kraju