Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wagony kolejowe stanęły w płomieniach. Dym widać było z wielu kilometrów (zdjęcia)

Strażacy opanowali już sytuację na bocznicy kolejowej w rejonie ul. Rataja w Lublinie. Paliły się tam wagony. Wszystko wskazuje na to, iż ogień został podłożony celowo.

Pożar na bocznicy kolejowej w rejonie ul. Rataja w Lublinie został zauważony w niedzielę około godziny 16:15. Dym dostrzegli strażacy, których jednostka ratowniczo-gaśnicza znajduje się prawie po sąsiedzku. Natychmiast ruszyli sprawdzić co się dzieje.

Jak się okazało, paliły się wagony pasażerskie. Były one wycofane z użycia i odstawione na bocznym torze. Z uwagi, iż pożar był bardzo mocno rozwinięty, a płomienie wciąż się rozprzestrzeniały, do pomocy przyjechały kolejne zastępy strażaków. Na miejscu interweniowała także policja.

Obecnie sytuacja została już opanowana. Strażacy dogaszają pożar. Jeden wagon spłonął doszczętnie, dwa kolejne częściowo. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną pożaru jest najprawdopodobniej podpalenie.


(fot. lublin112.pl, nadesłane – Konrad, Kamil, Michał, Bartosz, Wojciech)

13 komentarzy

 1. W sumie dobrze, zostanie może w końcu wywieziony ten złom

 2. pałkownik nie mylić z pułkownikiem

  Wiatr wieje i czuć ten swąd w całym Lublinie, codziennie są incydenty z podpaleniami.

 3. Atrakcyjny teren felicity w pobliżu pewno deweloper czyści już teren .

 4. Jak tylko skończą dogaszać i uprzątną to pewnie zleci się tam ta lubelska zgraja z krzyżami na kolanach.

 5. Kupię każda ilość złomu stalowego

 6. Dlaczego posty andrzejka nie są kasowane przecież on co dzień obraża katolików czy zgłoszenie na policję pomoże rozwiązać problem redakcji?

  • Nikt bardziej nie obraża Polaków niż katolicy.

  • Do postu „człowieka”:Andrzejek to jest chory z urojenia, drażnią jego wpisy ale nie trzeba zwracać na niej uwagi. Mało tego on zmienia nicki. Czasami mu coś odpisze ale tego pseudo człowieka nic nie rusza.

  • Jego nawet własny ojciec porzucił. Niechciał miec takiego durnia za syna

 7. niby Ja ty sam na siebie jesteś obrażony.. Zero wiedzy społecznej i politycznej. W szkole nie wytężałeś umysłu i teraz są tego skutki.

 8. Tak jest z tymi elektrykami. Powinni ich zakazać.

 9. Pokolenie+ a niby to 'róbtacochceta’ było zagrożeniem a tu proszę jak pięknie jarkowa młodzież się bawi co dzień nowe przygody.

Dodaj komentarz