Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Warszawie trwa Strajk Przedsiębiorców. Protestujący chcą rozmawiać z premierem, zostają na noc w stolicy (wideo)

W Warszawie od kilku godzin trwa Strajk Przedsiębiorców, którzy przyjechali do stolicy zaprotestować przeciw zamrożeniu gospodarki z powodu epidemii koronawirusa. Protestujący zapowiadają, że zostają w Warszawie na noc i będą nadal kontynuować protest.

W czwartek z wielu regionów Polski do Warszawy przyjechali przedsiębiorcy, aby wziąć udział w Strajku Przedsiębiorców. Wśród protestujących są także właściciele firm z terenu województwa lubelskiego. Protestujący domagają się odmrożenia gospodarki, ponieważ już teraz widać, że obostrzenia związane z epidemią koronawirusa będą miały katastrofalne skutki dla wielu firm.

Protestowi przewodniczy kandydat na prezydenta Paweł Tanajno, który podczas wczorajszej debaty prezydenckiej w TVP nawoływał do jak najliczniejszego przybycia do stolicy i wzięcia udziału w aktywnym sprzeciwie wobec polityki rządu. Protestujący chcą spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim, aby przekonać go, by pieniądze przeznaczone na pomoc przedsiębiorcom nie były marnotrawione na „machinę urzędniczą”.

Jak zaznaczył Paweł Tanajno, protestujący nie zgadzają się na „upadlanie polskiego narodu” i walczą przeciw zamrażaniu gospodarki. Właściciele firm z wielu branż chcą swobodnego prowadzenia swoich przedsiębiorstw, a przede wszystkim nie chcą zwalniać swoich pracowników.

Początkowo protestujący przemieszczali się ulicami Warszawy, m.in. jeździli wokół Ronda Dmowskiego, teraz zapowiedzieli, że zostają na noc w stolicy pod kancelarią premiera. Kandydat na prezydenta zaznaczył, że procedury związane ze wsparciem firm działają zbyt długo.

– Będziemy żądać, aby premier zapłacił nam odszkodowanie za swoją beznadziejną politykę – powiedział Tanajno.

(fot. wideo Strajk Przedsiębiorców)

70 komentarzy

  1. Myślałem że to parada geji i lesbijek.

  2. Jarosław Kaczyński

    Bardzo dobrze wziąć za du**ę ten rząd!!!!! bo to wstyd na cały świat!!! to co się robi z Polską!!!!, Dyktatura niczym Korea Północna!!! Ludzie obudźcie się i odsuńmy te PISIORY raz a porządnie od władzy!!!!!

    • Nareszcie ktoś rozsądny na tym forum. Z komentarzy wynika, że wszyscy zadowoleni z socjalu i nic więcej na oczy nie widza co się w Państwie z tektury dzieje. Propaganda z *** TVPIS nieźle wam mózgi przetrzepała, szok.

  3. Niech oni wykażą jakie to przedsiębiorstwa mają , Tołajno nie ma własnej firmy , frajer

  4. Widzę, że na lublin112 partia zwana żartobliwie „prawo i sprawiedliwość” rzuciła swoje trollowe bojówki(jerzy, bazyl i kilku innym). Ludzie jednak nie są tak bezdennie głupi żeby wypisywać takie dyrdymały z własnej woli. Ale za to, za kilka złotych(czy 500+) potrafią się skundlić i upodlić. Trzeba z tym walczyć i odkłamywać ich zbójecką propagandę gdzie tylko się da. Robią to na wszystkich większych portalach, w telewizji rządowej, mają swoją padlinożerną prasę. My normalni ludzie musimy z tym walczyć, każdy normalny komentarz czy własne zdanie wygłoszone publicznie jest cenne żeby zatrzymać ten zalew pisowskiego szamba. Trzymajcie się normalni ludzie. Pozdrawiam!

  5. pyoter sprany mózg tefauenu.

Z kraju