Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

W trakcie meczu żużlowego policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Torunia (zdjęcia)

W niedzielę podczas meczu żużlowego w Lublinie policjanci zatrzymali trzech agresywnych mieszkańców Torunia. 26, 27 i 31-latek noc spędzili w policyjnej celi, dzisiaj zostaną przesłuchani i trafią do sądu.

Wczoraj lubelscy policjanci brali udział w zabezpieczeniu meczu żużlowego pomiędzy zawodnikami drużyn z Lublina i Torunia. Spotkanie odbywało się na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie.

Przed ostatnim biegiem mundurowi otrzymali zgłoszenie o zakłócaniu porządku przez kibiców drużyny przyjezdnej. W związku z próbami siłowego wydostania się z sektora, służby porządkowe zmuszone były do użycia środków przymusu bezpośredniego. O interwencję poproszeni zostali również policjanci, interweniował również zespół ratownictwa medycznego.

Kiedy na miejscu pojawili się mundurowi, kibice z Torunia wrócili do swojego sektora i możliwe było kontynuowanie zawodów. Funkcjonariusze zatrzymali jednak trzech najbardziej agresywnych mężczyzn. Wszyscy byli nietrzeźwi.

– Mieszkańcy Torunia w wieku 26, 27 i 31 lat noc spędzili w policyjnej celi. Dzisiaj są przesłuchiwani i trafią do sądu. Wszyscy będą odpowiadać za niewykonywanie poleceń służb porządkowych oraz wtargnięcie na teren nieprzeznaczony dla publiczności. Grozi im kara ograniczenia wolności, wysoka grzywna i zakaz wstępu na imprezy masowe nawet do 6 lat. Funkcjonariusze po meczu zabezpieczyli monitoring, który zostanie poddany skrupulatnej analizie – przekazuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W trakcie meczu żużlowego policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Torunia (zdjęcia)

W trakcie meczu żużlowego policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Torunia (zdjęcia)

W trakcie meczu żużlowego policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Torunia (zdjęcia)

(fot. lublin112.pl\Policja Lublin)

9 komentarzy

 1. Typowi fani żużla… więcej więcej… postawcie im ten nowy sedes to dopiero zobaczycie jakie zadymy będą robili… szybko family friendly się skończy

  • Ale zdajesz sobie sprawę, że to byli pseudokibice z Torunia? Nie znieśli porażki. Na żużlu na co dzień takie sceny się nie dzieją, to nie piłka nożna.

 2. najprostsze rozrywki przyciągają najgłupszych. tam 22 gości biega za kozią kichą, tu 4 typów kręci się w kółko przeciwnie do ruchu wskazówek zegara…

  • Haha co za umysł to urodził. Każdą czynność, można w ten sposób obśmiać, nawet Twoje wypociny.

 3. a jakie rozgrywki są najtrudniejsze? szachy są lepsze?

 4. ŁBY bez przyszłości

 5. Tylko trzech?

 6. Apator to tradycja

  Motorynka jacy konfidenci, pierwszy wiraż, raczej 60 wiraż.

Z kraju