690 680 960

W Świdniku to już pewne, w Lubartowie jeszcze trwają rozmowy. Elektryczne hulajnogi pojawią się w kolejnych miastach

Elektryczne hulajnogi wpisują się w strategie rozwoju elektromobilności dlatego też kolejne miasta zamierzają wprowadzić je na swoim terenie. Najbardziej zaawansowane działania w tym kierunku przeprowadzono w Świdniku.

Elektryczne hulajnogi, które w Lublinie cieszą się bardzo dużą popularnością, wiosną pojawią się w kolejnych miastach naszego regionu. Jednym z nich będzie Świdnik, gdzie rozmowy w tej sprawie prowadzone są już od ubiegłego roku. Władze miasta najpierw zebrały oferty od operatorów, następnie zapytały mieszkańców o zdanie, a obecnie finalizują negocjacje z firmą Blinkee.

Z uwagi na liczne głosy mieszkańców, którzy obawiali się bałaganu związanego z pozostawianymi gdzie tylko popadnie jednośladami, podjęto decyzję, że system będzie różnił się od lubelskiego. Na terenie miasta wyznaczone zostaną miejsca, z których będzie można wypożyczać hulajnogi oraz odstawiać je po zakończeniu przejazdu. Obsługą systemu zajmie się Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek.

Postanowiono również, że elektryczne hulajnogi zostaną wprowadzone do Świdnika pilotażowo. Jeżeli usługa ta zyska zainteresowanie mieszkańców i nie będą występowały z nią większe problemy, wówczas podejmowane będą decyzje co do dalszego funkcjonowania systemu.

Rozmowy z firmą Blinkee prowadzą również władze Lubartowa. Mieszkańcy tego miasta mieli już okazję zaznajomić się z obsługą elektrycznych hulajnóg, gdyż były one dostępne do testowania w ramach Lubartowskiego Tygodnia Elektromobilności. Cieszyły się wówczas dużym zainteresowaniem. Użytkownicy w ciągu miesiąca przejechali na 18 pojazdach aż 7740 km. Obecnie trwają poszukiwania firm czy też osób, które zajmą się obsługą systemu. Spotkanie odbędzie się na początku marca i wówczas podejmowane będą dalsze decyzje w tej sprawie.

(fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

5 komentarzy

  1. To się pozabijają na chodnikach.Amen.

  2. jeszcze tej plagi tam nie było

  3. widać jak zdała egzamin zielona energia w texasie

  4. Tymi hulajnogami można rozwalać auta i tak BOLT nie udostępni waszych danych nawet prokuraturze!!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce