Niedziela, 03 marca 202403/03/2024
690 680 960
690 680 960

W Świdniku pojawią się elektryczne hulajnogi i skutery? Najpierw pomysł muszą ocenić mieszkańcy

Operatorzy systemu elektrycznych hulajnóg interesują się Świdnikiem. Władze miasta podjęły decyzję, że na ten temat mają się wypowiedzieć mieszkańcy. Przeważają głosy na tak, jednak wiele osób widzi też zagrożenia.

Elektryczne hulajnogi, jakie od pewnego czasu mają do dyspozycji mieszkańcy Lublina, jak też wielu innych miast w całym kraju, mogą niebawem trafić również do Świdnika. Urządzenia te zyskują coraz większą popularność wśród użytkowników, nic więc dziwnego, że operatorzy szukają nowych miejsc, do uruchomienia systemu. W ich zainteresowaniu jest m.in. właśnie Świdnik.

Jak wyjaśnia zastępca burmistrza Świdnika Marcin Dmowski, od pewnego czasu do Urzędu Miasta zgłaszają się firmy, które są zainteresowane uruchomieniem systemu elektrycznych hulajnóg oraz skuterów. Jednak z uwagi, że rozwiązanie to oprócz wielu korzyści dla mieszkańców, ma też swoje minusy, włodarze miasta podjęli decyzję, że zanim zaczną prowadzić jakiekolwiek poważniejsze rozmowy w tej sprawie, chcą poznać opinię mieszkańców. Chodzi o to, aby wypowiedzieli się oni, czy hulajnogi i skutery do wypożyczania jest dobrym pomysłem, jak też co na ten temat sądzą.

Na razie opinie są podzielone. Przeważają głosy na tak, jednak wiele osób widzi też zagrożenia w postaci zwiększenia liczby wypadków, brawurowej jazdy użytkowników, czy też chaosu związanego z pozostawianiem jednośladów gdzie popadnie. Mieszkańcy wskazują również konieczność dostosowania infrastruktury do poruszania się hulajnogami, czyli chodników i ścieżek rowerowych, jak też wyznaczenie stref, gdzie nie będzie można ich zostawiać.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

10 komentarzy

  1. Jak już koniec sezonu to i tak dopiero na wiosnę

  2. Wystarczy że na rowerzystów musisz uważać, pieszych. Bo mają pierwszeństwo. Mnie chroni 2 tony masy i stal. Ich! Nic. I mają pierwszeństwo głupota jakich mało. Badają jak jeżdżą rowerzyści w Świdniku. Krepiecka po 6 20 jeżdżą bez świateł żadnych i weź nie walnij. Tak samo na mieście masakra. My mamy prawo jazdy a oni. Ubezpieczania a oni przeglądy a oni? Bo oni mogą my nie. Poje.ne

  3. Jutro jest zapowiedziane wydanie wiążącej opinii przez proboszcza seniora z kościoła okrągłego . Oczywiście opinia ta była uzgodniona z radą parafialną w dniu dzisiejszym . Według nieoficjalnych przecieków podobno ulica Hryniewicza ma być wyłączona z ruchu samochodowego i będzie można się po niej poruszać tylko pojazdami jednośladowymi a nade wszystko jednośladowymi elektro.

  4. Ja jestem zaaa. Niech i Świdnik ma śmietnik na ulicach a nie tylko w Lublinie piesi muszą to to omijać .

  5. Jak widziałem w Lublinie poniewirajace się byle gdzie hulajnogi, byłem zadowolony ze nie ma ich w Świdniku. W przeciwieństwie do rowerów, będą pozostawione gdzie popadnie na ścieżkach rowerowych, chodnikach, przejściach dla pieszych.

  6. , „czy hulajnogi i skutery do wypożyczania jest dobrym pomysłem” – po jakiemu to?

  7. Będą wpływy do kasy łysy z granatowego BMW 3gt już zaciera ręce 🙂

Z kraju

Polityka i społeczeństwo