Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

W radiowozie zapłacisz kartą. Policjanci otrzymali już terminale

Do jednostek Policji na terenie województwa lubelskiego dotarły terminale płatnicze. Teraz kierowcy będą mogli zapłacić za mandat kartą.

Od piątku policjanci pełniący służbę na drogach województwa lubelskiego korzystają już z terminali płatniczych.

– Umożliwiają one płacenie kartą za popełnione wykroczenie bezpośrednio na miejscu kontroli drogowej. Taką możliwość płatności daje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 4 września 2017 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie nakładania grzywien w drodze mandatu karnego – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

Jest to duże ułatwienie, w szczególności dla obcokrajowców, będących sprawcami wykroczeń. Osoby, które na co dzień nie mieszkają w Polsce zgodnie z prawem są zobowiązane do uiszczenia kary od razu na miejscu, a nie zawsze posiadają przy sobie gotówkę. Warto jednak zaznaczyć, że decyzja o formie płatności będzie należała do osoby ukaranej.

 

68-121160

 

Policjanci z garnizonu lubelskiego otrzymali łącznie 108 urządzeń. Policjanci musieli przejść odpowiednie szkolenie, aby z nich korzystać.

– Jak wynika z dotychczasowych doświadczeń funkcjonariuszy, kierowcy chętnie korzystają z nowego sposobu regulowania mandatu. W szczególności dotyczy to kar o niższej wysokości. Kierowcy podkreślają wygodę tego rozwiązania. Zapłacenie grzywny na miejscu, za pomocą terminala płatniczego pozwala na błyskawiczne zakończenie procedury i zwalnia kierowcę z konieczności pamiętania o konieczności opłacenia mandatu – wyjaśnia st.sierż. Kamil Karbowniczek.

68-121159

2018-02-03 10:18:12
(fot. Policja Lublin)

20 komentarzy

 1. Doktor Zoidberg

  Kiedy na tzw „na tace” będzie można płacić kartą, kiedy kasy fiskalne w kościele?

  • jakby ciebie to dotyczyło, to byś się nie pytał

  • Babka Szeptucha - (Szeptuch to mój wnusio kochany)

   Poruszyłeś dwie różne, ale bardzo ważne kwestie.
   a. płatność tacowego kartą uniemożliwiłaby przekty koscielnych zbierajacych na tacę
   b. kasy fiskalne pojawią się zapewne szybko, ale dopiero jak „świętemu” Kościołowi nasza Rzeczpospolita Polska wypowie Konkordat.
   Co jest mozliwe jak nasi wybrani przez nas osłowie i oślice wstaną z kolan, a na to sie nie zanosi.

   • Dajesz coś na tacę że wypominasz? Nie twoje – nie interesuj się. Zaproponuj Owsiakowi kasy fiskalne, zobaczymy jak wtedy zostaniesz skomentowany.

  • Moherowy ciemnogrod przemowił, daliście już przelew na na guru z Torunia, czy znowu będzie musiał ciagnac z dotacji z budżetu 🙂

  • Moi drodzy parafiania i katotalibowie,przeciez kosciol nie ma nic do ukrycia, nad czyn sie zatem tu rozwodzic, w tej jałowej dyskusji.

  • Kiedy menele i żebracy dostaną terminale?

 2. Ja nie mam karty. Ludzie nie maja pojecia ze kart to tylko sposob inwigilacji. Ale ludzkosc ogolnie jest dosc glupia.

  • Normalnym i myślącym ludziom nie trzeba tego tłumaczyć i tacy doceniają przewagę gotówki nad plastikiem. Dla idioty to tylko wygoda a raczej wygodnictwo. niestety taka krótkowzroczność nie wróży dobrze.

 3. Dzierzawa i obsluga terminala. Plus prowizje … mtos zrobil interes zycia

 4. człowiek-kiełbasa

  To jest na kierowców z za granicy, z którymi trzeba było do bankomatu zapylać.

 5. Nie rozumiem ludzi, którzy płacą mandaty…Nigdy nie płacę, tylko czekam, żeby odpowiednie organa same dokonały windykacji (koszt takiej procedury to ok. 6zł). Dodatkowy koszt bardzo mały a szansa, że mandat zagubi się w otchłaniach administracji bardzo duża (na 6 ostatnich mandatów ściągnęli tylko 2 – reszta się przedawniła ściągalność). Apeluję: Nie płaćcie mandatów 🙂

  • Nie 6, a całe 8 zł.

   • A,B,C,D,E........

    8 PLN to i tak taniej jak płacić na poczcie bo Poczta Polska kasuje 10 zeta
    A ja wyglądają opłaty przez terminal czy też policja dolicza koszty manipulacyjne ??
    Wie ktoś jak to wyglada ??

 6. Po co im młotek w drzwiach? Z przyzwyczajenia?

 7. A,B,C,D,E........

  Fajne zdjęcie w nowej BMW z wideo-rejestratorem zakwestionowanym przez Lubelski Sąd i dumnie trzymany nowy terminal płatniczy hmmm jakoś dziwnie to wygląda

Wiadomości z info112