W ostatni dzień wakacji na drogach w kraju zginęło 12 osób. Policjanci apelują o bezpieczne powroty

W ciągu dwóch ostatnich dni na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków, w których obrażenia odniosło 12 osób. Policjanci odnotowali 145 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 34 nietrzeźwych kierujących. Na drogach w kraju tylko w sobotę zginęło 12 osób.

W ostatnie dwa dni sierpnia na drogach w całym kraju doszło do 206 wypadków drogowych. W piątek śmierć poniosły cztery osoby, zaś w sobotę aż dwanaście. W wyniku tych zdarzeń obrażenia odniosło łącznie 228 osób. Mundurowi zatrzymali ponad pół tysiąca nietrzeźwych kierowców, w samym województwie lubelskim na podwójnym gazie wpadło 34 kierowców.

– Tegoroczne wakacje były bezpieczniejsze od poprzednich. Wynika z nich, że od 19 czerwca do 26 sierpnia doszło do ponad 400 wypadków drogowych mniej, niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Na polskich drogach zginęło o 14 osób mniej niż w tym samym okresie w 2018 roku, a 600 osób mniej zostało rannych. Działania, które podejmujemy od maja tego roku, w ramach specjalnie powołanego przeze mnie zespołu ukierunkowanego na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, skutkują tym, że tych zdarzeń i osób rannych jest zdecydowanie mniej – podkreślił gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji.

W czasie wakacji nad bezpieczeństwem na drogach czuwało codziennie ok. 4 tys. policjantów ruchu drogowego. Od początku wakacji policjanci zatrzymali prawie 18 tys. praw jazdy. Ponad połowa zabranych dokumentów to efekt przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h.

W niedzielę wiele osób będzie pokonywać setki kilometrów wracając z letniego wypoczynku do domów. Nad bezpieczeństwem podróżujących, jak co roku o tej porze, czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Do służby wyjadą oznakowane i nieoznakowane radiowozy oraz policyjne motocykle.

Mundurowi będą reagować w każdym przypadku bagatelizowania prawa i narażania innych uczestników drogi na niebezpieczeństwo. Policjanci w przypadku kontroli drogowej będą zwracali uwagę na korzystanie przez kierującego i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz stosowanie odpowiednich urządzeń do przewozu dzieci. Kontrolowany będzie także stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Przegląd tragicznych wypadków drogowych w ciągu ostatnich dni

Tragiczny wypadek na Śląsku. Dwie osoby nie żyją, trzy są ranne [zdjęcia]

Tragiczna doba na drogach Podkarpacia. Dwie osoby nie żyją, trzy są ranne

Śmiertelny wypadek na DK60. Nie żyje motocyklista [zdjęcia]

Pieszy wtargnął na drogę ekspresową i został potrącony przez samochód. 32-latek zginął na miejscu

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

4 komentarze

 1. A dziś to jeszcze wakacje czy już nie bo jak tak to jest jeszcze szansa na wyrównanie wyniku przez jakiegoś pijaka albo małolata 🙁

 2. Z ciekawości-Ilu pijanych a ilu trzeźwych spowodowało te wszystkie wypadki?

 3. Szybciej trza jezdzic

 4. Co do pijaków to wystarczyłoby jakiś „trzeźwy powrót z jezior” na drogach wylotowych z jezior pojezierza urządzić i w jeden dzień by miesięczną normę ochlapusów wyrobili.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7699zł 0.62%
  • GBP 5.1002zł -0.2%
  • EUR 4.5473zł -0.02%
  • CHF 4.2291zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL