Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

W obszarze zabudowanym jechał toyotą 133 km/h

W czwartek w miejscowości Łabuńki Pierwsze zamojscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego toyotą. 23-latek z Kielc przesadził z prędkością i został ukarany wysokim mandatem.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu na motocyklach patrolowali miejscowość Łabuńki Pierwsze. W pewnej chwili zauważyli poruszającego się bardzo szybko kierującego toyotą.

Jak się okazało, kierowca osobówki w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 133 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli. Za kierownicą pojazdu siedział 23-letni mieszkaniec Kielc.

Za ignorowanie przepisów mówiących o ograniczeniach prędkości mundurowi ukarali go mandatem w kwocie 2500 złotych i 15 punktami karnymi. Ponadto zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

– Musimy pamiętać, że jazda z dużą prędkością, zwłaszcza w obszarze zabudowanym, stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym autem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływający na ryzyko zaistnienia wypadku drogowego. Zwolnijmy i podróżujmy bezpieczniej – apeluje aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło z zamojskiej Policji.

5 komentarzy

  1. W Polsce to jest tylko teren zabudowany.
    Jedź 50/h przez 40 km. Ku-cy można dostać.

  2. Dwa tysiące pieiset, tak mi się przeczytało

  3. To nie była wysoka kara miała o jedno zero za mało i przez to nie odniesie skutku

  4. Kupujmy „tata auto” 40km/h i będzie bezpieczniej

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo