690 680 960

W nowy rok szkolny z nową salą sportową. Było uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie (zdjęcia)

Nowy rok szkolny rozpoczęty, a Miasto Lublin zainaugurowało go w szczególny sposób. Dzisiaj oficjalnie została otwarta nowa sala sportowa przy I L.O. im. Staszica w Lublinie.

W czwartek odbyła się Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2022/23 w Lublinie. Podczas uroczystości została oficjalnie otwarta nowa hala sportowa I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Miejska inauguracja zgromadziła liczne grono uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Wzięli w niej udział m.in. parlamentarzyści Ziemi Lubelskiej, wojewoda lubelski Lech Sprawka, była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski, prezydent miasta Lublin Krzysztof Żuk, a także lubelski kurator oświaty Teresa Misiuk.

– Wszystkim uczniom życzę wybrania sobie takiej drogi życiowej, edukacyjnej, ale również kształtującej własną osobowość, która pozwoli być w życiu dorosłym szczęśliwym, i to we wszystkich wymiarach. Nauczycielom pragnę złożyć życzenia satysfakcji z pracy nauczycielskiej mierzonej przede wszystkim wdzięcznością wychowanków i obserwowaniem ich sukcesów. Dobrego klimatu pracy życzę pracownikom niepedagogicznym wszystkich lubelskich szkół, a wszystkim rodzicom, aby radość dzielili ze swoimi córkami i synami – mówił Lech Sprawka w lubelskim Staszicu.

Wojewoda podczas inauguracji uhonorował dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie Stanisława Stonia Dyplomem Uznania Wojewody Lubelskiego z Medalem. Wyróżnienie zostało przyznane za wzorowe organizowanie pracy szkoły i zapewnienie najwyższego poziomu edukacji, zaangażowanie w modernizację placówki, wdrażanie nowoczesnych, efektywnych metod nauczania i wychowania, dbałość o rozwój zawodowy nauczycieli, stworzenie możliwości rzetelnego przygotowania uczniów do udziału w olimpiadach przedmiotowych oraz konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, wspieranie wszechstronnego rozwoju osobowości wychowanków, z uwzględnieniem indywidualnych zainteresowań i uzdolnień.

Tegoroczna inauguracja roku szkolnego w lubelskim Staszicu połączona była z otwarciem nowo wybudowanej sali gimnastycznej. Samorząd na ten cel otrzymał dofinansowanie ze środków rozwoju kultury fizycznej. Inwestycja była wyczekiwana od wielu lat. Budowę rozpoczęto jesienią 2020 r. W czerwcu bieżącego roku prace budowlane dobiegły końca.

W ramach inwestycji powstałą nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią. Sala przy I LO jest wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach około 45 m x 40 m, powierzchni ponad 2,5 tys. m2 i kubaturze około 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze.

Powstał również zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o powierzchni blisko 1900 m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią, o powierzchni ponad 600 m2.

Wartość robót budowlanych wyniosła blisko 12,5 mln zł. Na budowę sali Miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie blisko 7 mln zł.

(fot. LUW/UM Lublin)

52 komentarze

 1. Kasa na obrządki skąd??
  Jakaś FV czy potwierdzenie rozchodu jest??

 2. Do wszystkich komentujących ; to może wolelibyście żeby rabin tam był zamiast „klechy” ?

 3. Komu potrzebna gimnastyka ? Można było wybudować kaplicę.

  • Oficjalne dane mówią że takich jak Ty jest już w „katolickiej” Polsce tylko 32%, niech dalej robią swoje czary mary z dziećmi to za 5 lat będą sprzedawać kościoły na dyskoteki.

  • Dżesica (koleżanka Brajanka)

   Właśnie… jaka piękną kapliczkę mozna by postawić.
   Tylko potem problem byłby w tym, że nie wiadomo którą matkę boską tam zalogować, bo w Polsce dostatek ich wielki.

 4. Jak zwykle ksiądz/biskup czy inny ściemniacz, co dyskryminuje inne religie, które nie popierają gwałcenia dzieci. I jeszcze tańce ludowe żeby dopełnić obraz zacofania i ciemnogrodu.

 5. Bałagan w oświacie. Wnuczka przyjęta do liceum na drugim końcu miasta, choć takie same ma pod nosem. Musi bulić za dojazdy i tracić czas bo zabrakło jakiegoś biurokratycznego punktu. Rzeczywiście jest co fetować.

  • Narzekasz, moje dzieci musiały ,,dymać kilometry” właśnie za sprawą odpowiedniej ilości punktów.

  • trzeba było pomyśleśc przy wybieraniu i wybrać sobie takie bliższe z mniejszą ilościa pkt

 6. Jak wam ameby ksiądz nie pasuje, to radzę się wyprowadzić z tego kraju, bo to jest kraj katolicki. I nie będzie was kuło nic w oko.

 7. Matka Polka (nie mylić ze stadem boskich)

  „abc” – obecnie nie ma w naszej Ojczyźnie takiej partii politycznej, któraby choć zaczęła myśleć o zerwaniu, lub wypowiedzenia Konkordatu.
  A bez tego tej sekty „nie ugryziesz”.
  Dla przypomnienia: Konkordat podpisał pan towarzysz (dzięki Bogu i wyborcom, już były) prezydent, pijak Kwaśniewski, a do podpisu podstawiła mu ówczesna premier Suchocka (za co święta nie została, ale do dziś grzeje doopsko w Watykanie).

  • Kwaśniewski podpisał, bo taki miał obowiązek.
   Końkordat (wolę z „ń” bo to taki koń trojański kościoła) ratyfikował Sejm głosami: koalicji rządowej (AWS i UW) przy poparciu ZSL, ROP-uch i MN. Cały SLD głosował przeciw.

   • Ja obcakrajowca być (tzw. innostranna)

    No i mamy odpowiedź dlaczego nie ma nikogo, kto tę żabę by zjadł.

 8. Po obejrzeniu zdjęć, mam nieodparte wrażenie zniesmaczenia. Żebyś choć jeden z drugim/drugą, choć w najmniejszym stopniu, przyczynił/a się do powstania tego przybytku… Pompa jak za PRL…

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas