690 680 960

W nocy z Trybunału Koronnego odpadł fragment elewacji. Mogło dojść do tragedii (zdjęcia)

W nocy z czwartku na piątek na Starym Mieście w Lublinie doszło do groźnego zdarzenia. Od budynku Trybunału Koronnego odpadł fragment elewacji.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed północą. Strażacy otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że z budynku Trybunału Koronnego na Starym Mieście odpadł fragment elewacji.

Na miejscu oprócz strażaków interweniowali również policjanci. Jak się okazało z fasady budynku odpadł sporych rozmiarów fragment elewacji. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Działania trwały około pół godziny. Następnie miejsca pilnowali policjanci, aby nikt postronny nie wchodził w rejon budynku.

Na szczęście do zdarzenia doszło w nocy, a nie w chwili, kiedy na Starym Mieście spaceruje sporo osób. Nietrudno sobie wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby betonowy fragment uderzył któregoś z przechodniów.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Wiecznie sypiąca się starówka to jest nasza wizytówka…

  • W Lublinie nie ma starówki

   • ale skąd LSW LUB LLB LOP LPA LZA LPU LLE LKR LCH mają o tym wiedziec? Skoro nie segregują odpadów, wszystko im jedno aby na gnojownik. Starówka stare miasto. To to samo dla nich. Chamstwo i tyle.

    • nieKrytyKrytyk

     o widzę kropka się odezwała co po przejściu nie potrafi chodzić, jeździ super furą tylko szkoda ze to autobus i siedzi z tyłu, sąsiad mu na głowę z góry robi i najwięcej szczeka, szkoda tylko że wyjeżdżają platsufy z miasta i się wloką 50 bo nikt im nie powiedział ze mogą więcej jechać. kropka to pewnie z tych co przeszkadza mu orlik pod oknem i kościół chciałby mieć, no ale co poradzić jak mentalność Osiemnastowiecznemu myśleniu typowego miejskiego pomywaka.

   • Stare miasto[1] (także: starówka[2][3]) – historyczne centrum, najstarsza dzielnica miasta[1].

    [1]Uniwersalny słownik języka polskiego, Państwowe Wydawnictwo Naukowe;
    [2] Słownik języka polskiego, Witold Doroszewski (red.), Państwowe Wydawnictwo Naukowe, Warszawa 1966;
    [3] Słownik języka polskiego PWN.

    Jest, tylko w twoim domu nie ma słownika.

 2. . (kropka) nick adekwatny do WSZYSTKIEGO

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas