Lasy opanowali harcerze. Strażacy sprawdzają ich bezpieczeństwo

Latem w wielu kompleksach leśnych organizowane są obozy harcerskie. Miejsca re są regularnie sprawdzane przez policjantów i strażaków. Wszystko po to, aby uczestnicy mieli zapewnione bezpieczeństwo.

Jak co roku wakacje to czas Letniej Akcji wśród harcerzy. Jest to bardzo ważne wydarzenie, gdyż stanowi zwieńczenie i podsumowanie roku harcerskiego. Poszczególne gromady i drużyny organizują obozy, które często zlokalizowane są w kompleksach leśnych. Po tragedii w Suszku na Pomorzu, kiedy to dwie harcerki straciły życie a wiele kolejnych zostało rannych, miejsca te są regularnie kontrolowane przez różnego rodzaju służby.

W naszym regionie harcerskie obozy sprawdzają strażacy. W ostatnich dniach, wraz z policjantami, złożyli wizytę harcerzom ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” Federacja Skautingu Europejskiego. Ich obóz zlokalizowany jest w miejscowości Potok Senderki na terenie lasów Nadleśnictwa Zwierzyniec.

Funkcjonariusze oprócz zapoznania się z funkcjonowaniem leśnego obozowiska sprawdzili, czy w obozie wdrożone zostały procedury na wypadek powstania pożaru lub wystąpienia innego miejscowego zagrożenia. Jednocześnie sprawdzona została przejezdność dróg dojazdowych do obozowiska oraz miejsca służące harcerzom jako bezpieczne schronienie. Nie zabrakło oczywiście rozmowy na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

(fot. mł. bryg. Marcin Żulewski)

4 komentarze

  1. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

    Tylko strażacy ??? Myślę, że najpierw trzeba by zacząć od wytrucia komarów, mrówek, wystrzelania dzików, łosi, saren, a potem każdego obozu harcerskiego powinien strzec pułk terytorialsów (co najmniej).

  2. No i za płotem postawić strzeżony przez WOT schron betonowo ziemny z zapasem wody,prowiantu na trzy dni. Rozciągnąć linię telefoniczną na korbkę aby unizaleznic się od dostaw prądu i posadzić dyżurnego aby sprawdzał łączność co pół godziny. Echhhh

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska