Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

W niedzielę możliwe opady śniegu i silny wiatr. W kolejnych dniach zrobi się biało

W niedzielę rozpocznie się spływ nad Polskę chłodnej masy powietrza o cechach arktycznych. W regionie prognozowany jest silny wiatr oraz opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Dzisiaj termometry w regionie pokażą od 2 °C do 4 °C. W pierwszej części dnia, na terenie województwa lubelskiego mogą wystąpić opady deszczu o natężeniu słabym i umiarkowanym. W drugiej części dnia wraz z ochładzaniem przyziemnej warstwy granicznej prognozowane są opady deszczu ze śniegiem oraz lokalnie mokrego śniegu.

W czasie opadów należy liczyć się z silniejszymi porywami wiatru do 30 – 50 km/h z zachodu i północnego zachodu, który będzie potęgował odczucie chłodu. W nocy z niedzieli na poniedziałek w dalszym ciągu prognozowane jest występowanie struktur o charakterze konwekcyjnych przemieszczających się z północnego zachodu, północy na południowy wschód przynoszących opady śniegu.

W poniedziałek termometry pokażą od -1 °C do 1 °C. Warto dodać, że temperatura odczuwalna będzie jeszcze niższa z powodu zimnego wiatru wiejącego z północy i północnego zachodu, co potęgować będzie jeszcze silniejsze odczucie chłodu. Prognozowane jest wystąpienie opadów śniegu zarówno o natężeniu słabym, jak i też umiarkowanym.

We wtorek w dalszym ciągu pozostawać będziemy w chłodnej masie powietrza. Termometry wskażą od -1 °C do 0 °C. Odczucie chłodu potęgować będzie wiatr z północy. Prognozowane są kolejne opady śniegu o zmiennym natężeniu. Spaść może od 3 do 10 cm świeżego śniegu. W środę temperatura wyniesie od -2 °C do 0 °C. Niewykluczone są następne opady zarówno deszczu ze śniegiem jak i śniegu.

2016-11-27 10:30:32
(fot. lublin112.pl, prognoza oprac. przez serwis lubelscyfaniburz.pl)

10 komentarzy

 1. Zima blisko…!

 2. Oby święta były białe 🙂

 3. W poniedziałek zmieniłem koła na zimówki, Ci co nie wymienili to ostatni dzwonek 🙂

 4. taaaaa juz to widze, jaki snieg? będzie dalej błoto deszcz i kolejne gowniane nie białe święta

 5. Na święta zawita wczesna wiosna aby uraczyć nas 10C w sylwestra po czym nastąpi rychła wiosna z dnia na dzień zaś latem spali nas słońce co zostanie wytłumaczone zmianami klimatycznymi wywołanymi co2.

  Nie mówi się tylko o rozpylaniu i zmianach wywołanych rozpylaniem chemikaliów w powietrzu które ma na celu odbijanie promieni słonecznych i powolne trucie ludzkości w końcu światem rządzą koncerny farmaceutyczne i zamknięta grupa ludzi która tym wszystkim co się dziś dzieje steruje

  Następnymi etapami będzie chip z gps zastępujący tradycyjne dokumenty i dający kontrolę absolutną nad człowiekiem i jego dobrami zalanie świata jedyną prawdziwą religią i wywoływanie chaosu…

  Zresztą większość ludzi już żyje jak bydło fb,srajfony,gpsy,dewiacje i zakłamywanie realnego świata chorymi programami i serialami

  • Weź pigułkę, weź pigułkę…

  • Zanim będzie chip z gpsem, będą wszystkie dokumenty w telefonie – dziś rano w telewizji jakaś minister straszyła! Tzn. obiecywała.

  • zgadza sie Lordzie .media oczerniaja Putina ale on dba o swoje spoleczenstwo i dlatego nie chce miesa z UE,Kanady,USA i pewnie nie tylko poniewaz-cytat Podstawowym składnikiem białka w paszach jest importowana śruta sojowa. Polska od kilku lat sprowadza jej ok. 1,8-1,9 mln ton rocznie. Ok. 60 proc. wykorzystywane jest do produkcji pasz dla drobiu, 20 proc. – dla trzody, a 10 proc. – dla bydła.
   Problem polega na tym, że śruta sojowa, która kupujemy głównie w Argentynie, jest genetycznie modyfikowana. Zgodnie z polskimi przepisami do żywienia zwierząt nie można wykorzystywać surowców GMO, lecz w praktyce obowiązuje na ten zakaz moratorium (do 1 stycznia 2017 r.). Okazało się bowiem, że bez soi upadnie hodowla drobiu i trzody-jak k.. moze upasc?przecietny rolnik mial lepiej za komuny niz teraz. jezdze na ryby gadam i kazdy ogarniety tak mowi .zywnosc byla zdrowa a teraz? wiekszosc Polakow nawet nie zdaje sobie sprawy z tego co zawiera to mieso,jajka ktore kupuje a pozniej otylosc,nowotwor ,zawal czy inna choroba i do piachu.panstwu to na reke bo nie musi wydawac na emerytury.

 6. niedziela ,godzina 21.jechalem do Belzyc przez wojciechowska.tylko w kozubczyznie nie bylo lodu na asfalcie.porazka sluzb drogowych.o 22 na zana juz zaczynalo zamarzac.nie widzialem ani jednej piaskarki a przejechalem cala krasnicka,warszawska w miescie.