690 680 960

Lubelscy strażacy znów mają komendanta. Został nim Marek Fiutka

Przed kilkoma daniami na stanowisko Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie mianowano mł. bryg. mgr inż. Marka Fiutkę. Objął on stanowisko po Mirosławie Hałasie, który w maju odszedł na emeryturę.

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość, kiedy to wręczano nagrody ministra dla nauczycieli akademickich Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Jednak podczas niej, powołano także Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Od wielu miesięcy stanowisko to było nieobsadzone. W dniu 4 kwietnia br. st. bryg. Mirosław Hałas złożył raport o zwolnienie ze służby w Państwowej Straży Pożarnej, a Komendant Główny PSP rozpatrzył go pozytywnie, wydając decyzję zwalniającą ze służby z dniem 30 kwietnia 2016 r.

Uroczyste pożegnanie odchodzącego ze służby komendanta odbyło się w połowie maja. Od tamtej pory najwyższe stanowisko w Komendzie Miejskiej PSP było nieobsadzone. Z dniem 25 listopada na Komendanta Milejskiego powołany został mł. bryg. Marek Fiutka. Od początku swojej pracy w straży pożarnej, czyli od 1996 roku, jest on związany z Lublinem. Zajmował różne stanowiska związane z działalnością kontrolno-rozpoznawczą oraz działaniami ratowniczo-gaśniczymi. Za swoją pracę był wielokrotnie wyróżniany nagrodami i odznaczeniami.

– W 2000 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie i uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa, następnie podjął służbę w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. W tym samym roku rozpoczął naukę na Wydziale Zarządzania i Podstaw Techniki Środowiska Politechniki Lubelskiej, gdzie ukończył studia o specjalności zarządzanie i marketing, uzyskując w 2004 r. tytuł magistra. Uzupełniając wykształcenie ukończył w 2012 r. podyplomowe studia „Zapobieganie pożarom i awariom” w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, a w 2016 r. studia podyplomowe „Systemy oddymiania budynków – wentylacja pożarowa” na Politechnice Warszawskiej – tłumaczy asp. Tomasz Stachyra z Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie.

Lubelscy strażacy znów mają komendanta. Został nim Marek Fiutka
(fot. Monika Krajewska – Przegląd Pożarniczy)
2016-11-27 10:35:36

16 komentarzy

  1. nie ma w języku polskim takiego wyrazu „nomianowanie” jest MIANOWANIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NOMINOWANO KOGOŚ DO NAGRODY LUB STANOWISKA. MIANOWANO JEDNEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MIANOWANO czyli POWOŁANO.

  2. A i jeszcze jedno redaktorze NOMINACJA tak to POWOŁANIE na stanowisko. ALE nie żadne NOMINOWANIE.

  3. Dziękuję za zmianę gryzło mnie w oczy.

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.15%
  • GBP 5.0417zł -0.18%
  • EUR 4.3233zł -0.24%
  • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas