690 680 960

W Nałęczowie ruszył system roweru miejskiego. Dedykowany jest nie tylko mieszkańcom (zdjęcia)

Standardowe jednoślady, tandemy, rowery cargo, rowery z fotelikami dla dzieci, a nawet rowery elektryczne są do dyspozycji w ramach Nałęczowskiego Roweru Miejskiego. Pierwsze 10 minut każdego przejazdu jest za darmo.

W Nałęczowie został uruchomiony system roweru miejskiego. Do dyspozycji jest 65 jednośladów, które można wypożyczać dzięki specjalnej aplikacji. Utworzono stacje, na których można pobierać i zwracać rowery. Jednak system działa w ten sposób, że rower można pozostawić również w innych miejscach miasteczka. Gmina od początku postawiła bowiem na czwartą generację wypożyczalni, która zapewnia niezwykle proste dla użytkownika korzystanie z systemu.

Rowery dedykowane są nie tylko mieszkańcom, lecz również turystom odwiedzającym Nałęczów. Gmina ze względu na walory przyrodnicze i ciekawe ukształtowanie terenu jest bowiem znakomitym miejscem do uprawiania turystyki rowerowej. Przez teren gminy przebiega wiele szlaków rowerowych, których trasy wiodą zarówno po okolicznych miejscowościach, jak też prowadzą m.in. do Kazimierza Dolnego, Wojciechowa czy też Wąwolnicy.

Można korzystać zarówno ze standardowych jednośladów, jak też tandemów, rowerów cargo, rowerów z fotelikami dla dzieci, a nawet rowerów elektrycznych. Pierwsze 10 minut każdego przejazdu jest za darmo, później opłata wynosi od 5 do 10 groszy za minutę w zależności od wybranego jednośladu. Oznacza to, że godzinna przejażdżka kosztować będzie od 3 do 6 złotych. Miejskie rowery będą dostępne do października.

(fot. UG Nałęczów)

6 komentarzy

 1. Szkoda tylko, że w Nałęczowie nie ma ani jednej ścieżki rowerowej, a jazda ulicami z dużym natężeniem ruchu do przyjemnych nie należy…

  • Tzw. ścieżki rowerowe są absolutnie bez sensu. Bo, od razu, gdy tylko się wybuduje drogę rowerową, to rowerzyści zamiast jak dotychczas jeździć po chodniku, zaczynają jeździć jezdnią.
   Zawsze jest to pierwszy argument przeciwko budowie DdR.

  • Jazda w korku samochodem też do przyjemnych także nie należy, a jednak ludzie stoją w tych korkach, a nie jeżdżą samochodami po chodnikach, drogach rowerowych czy torowiskach.
   Jeżeli rowerzyści nie mają być postrzegani jako Święte Krowy, to jak cała reszta użytkowników pojazdów powinna poruszać się zgodnie z przepisami, tj. jezdniami.
   W Nałęczowie nie ma ani jednej drogi z prędkością dopuszczalną ponad, 50km/h i występującego przy nim chodniku o szerokości co najmniej 2,0 metry, wobec tego w całym Nałęczowie obowiązuje zakaz jazdy rowerem po chodniku.
   Jeden wyjątek dotyczy jedynie opiekowania się dzieckiem do lat 10 jadącym na rowerze.

 2. Przecież tą dziurę jaką jest Nałęczów z buta przejdźiesz w 15 min.

 3. Русский тролл

  Głupota gminy jest duża.

Kursy walut

 • USD 4.413zł -0.16%
 • GBP 5.3808zł 0.35%
 • EUR 4.7109zł 0.1%
 • CHF 4.7477zł -0.53%

Polub nas