Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dziś Dzień bez Śmiecenia, Doradcy Podatkowego i Profilaktyki Udarowej

Tak jak każdego dnia przybliżamy, kto w dniu dzisiejszym może świętować. Wszystko dlatego, że codziennie w naszym kraju obchodzone jest jakieś święto. Część z nich jest ogólnie znana, inne zaś dotyczą mało znanych, aczkolwiek dla niektórych niezwykle ważnych rzeczy.

Wtorek 11 maja to Dzień bez Śmiecenia. Został on ustanowiony w 2007 r. przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży” w 2007 r. Przedsięwzięcie firmowane jest przez Pro Europe, czyli organizację zrzeszającą działające w ramach systemu Zielonego Punktu organizacje odzysku. Celem tego święta jest propagowanie prawidłowych zasad segregowania odpadów, promowanie proekologicznych postaw i ochrony środowiska.

Jeżeli chodzi o Dzień Doradcy Podatkowego, to jest on obchodzony na pamiątkę uchwalenia przez Sejm RP ustawy z 11 maja 2001 roku, zgodnie z którą Minister Finansów został zobowiązany do zwołania I Krajowego Zjazdu Doradców Podatkowych. To dało początek samorządu zawodowego doradców podatkowych w Polsce

Z kolei Europejski Dzień Profilaktyki Udarowej jest inicjatywą, która dotyczy profilaktyki chorób sercowo-naczyniowych, a dokładnie udaru mózgu, który jest jednym z najczęściej występujących ciężkich powikłań układu krążenia. Z tej okazji organizowane są kampanie, w których eksperci starają się podnieść świadomość społeczeństwa jak groźną chorobą jest udar i jego następstwa. Organizowane są też m.in. testy ryzyka wystąpienia udaru oraz bezpłatne konsultacje.

(fot. pixabay)

2 komentarze

  1. Franiu, ty też zrób sobie dzień bez śmiecenia w komentarzach!

  2. cebulaki spod Lublina

    Zacznijmy od tego, że ludzie nie potrafią? Nie segregują śmieci. Wiem, że w domu na gnojownik wszystko wyrzucaliście, ale w mieście się segreguje odpady. Tradycje rodzinne zostawcie w domu.

Z kraju