W najbliższy weekend odbędą się ćwiczenia Terytorialsów na terenie woj. lubelskiego

W najbliższy weekend, 7-8 marca br. w kilku lokalizacjach naszego województwa odbędą się szkolenia żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. To planowe, ćwiczenia rotacyjne, podczas, których nie będą wykorzystywane środki pozoracji pola walki.

Terytorialsi z powiatu lubartowskiego, którzy pełnią służbę w 21 batalionie lekkiej piechoty, w najbliższy weekend będą ćwiczyć w swoim stałym rejonie odpowiedzialności, tj. gminach Firlej i Ostrówek. W ramach szkolenia zgrywającego będą doskonalić umiejętności z zakresu terenoznawstwa, pacy z mapą w terenie, poruszania się w terenie leśnym, łączności, a także organizacji bazy patrolowej.

Poza terenem wojskowym będą również szkolić się żołnierze OT z 22 batalionu lekkiej piechoty. Miejscem ich ćwiczeń będzie tym razem Las Stocki w gminie Końskowola w powiecie puławskim. Terytorialsi przejdą ćwiczenia z zakresu specjalisty w kilku grupach szkoleniowych, m.in. grupa medyczna, logistyczna, strzelecka, obsługi moździerzy, grupa strzelców wyborowych i snajperów.

Z kolei w powiecie bialskim, w Leśnej Podlaskiej odbędą się ćwiczenia zgrywające z reagowania kryzysowego z udziałem innych służb ratowniczych z regionu. Terytorialsi z 23 batalionu lekkiej piechoty będą doskonalić wiedzę i umiejętności, m.in. z udzielania pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym, prowadzenia działań poszukiwawczych, zasad izolowania obszarów i miejsc prowadzenia akcji ratowniczych, zasad prowadzenia ochrony terenu i obiektów, a także działania patroli.

Wszystkie planowane ćwiczenia odbędą się bez środków pozoracji pola walki i nie wystąpią żadne utrudnienia dla mieszkańców.

(fot. WOT)

Zobacz również

4 komentarze

  1. Miał być zakaz organizowania imprez masowych….

    • wg twojej logiki powinni pozamykać wszystkie kościoły, szkoły, zakłady pracy, kina restauracje, galerie handlowe, lotniska, stacje PKP i PKS i Bóg jeden wie co jeszcze.
      a poza tym przeczytaj ustawę to się dowiesz co to impreza masowa

  2. Będą chodzić po lasach i miziać się pisiorami hiehie

  3. Pseudo armia ,militarny odpowiednik straży miejskiej.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)