Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

W maskach klaunów i z bronią w ręku napadli na jubilera. Ogromny łup i blokada miasta (zdjęcia)

Wczoraj późnym wieczorem miał miejsce napad na jednego z lubelskich jubilerów. Sprawców na razie nie udało się zatrzymać. Policjanci prowadzą zakrojone na szeroką skalę działania w tej sprawie.

Wszystko wydarzyło się w środę przed 22:00 przy ul. Turkusowej w Lublinie. Do znajdującego się w środku osiedla jubilera weszło trzech zamaskowanych mężczyzn. Na twarzach mieli założone maski klaunów, a jeden z nich trzymał w ręku przedmiot przypominający pistolet. Używając siły zaatakowali, a potem skrępowani znajdującego się w środku mężczyznę.

Następnie sprawcy dostali się do sejfu. Z pracowni jubilerskiej skradzione zostały wyroby ze złota oraz kamieni szlachetnych o szacunkowej wartości ok. 2 mln złotych. Po wszystkim napastnicy wybiegli z budynku i oddalili się w nieznanym kierunku.

Uciekających mężczyzn zauważył spacerujący po osiedlu mężczyzna. Powiadomił o wszystkim policję. Funkcjonariusze natychmiast zorganizowali obławę. Ulice wyjazdowe z osiedle zostały zablokowane, sprawdzany był każdy przejeżdżający pojazd.

Sprawców na razie nie udało się zatrzymać. Obecnie funkcjonariusze prowadzą zakrojone na szeroką skalę działania w tej sprawie. Zabezpieczone zostały nagrania monitoringu które obecnie poddawane są analizie. Również policyjni technicy przez kilka godzin zabezpieczali pozostawione na miejscu ślady.

(fot. lublin112)

42 komentarze

 1. 22-ga i miał otwarte? Chyba na nich czekał.

 2. Musiał być nieźle ubezpieczony, zamknąć jubilera jak najszybciej! Osiedle, 22 godz, 2 mln zł – kto w to uwierzy?

  • A Pan tam był kiedyś? Ja się dziwię, że oni stamtąd wynieśli tylko 2 mln.

   • Szczery weź się je…. Nij ostro w ten pusty czerep, bardzo dobry i uczciwy człowiek, niestety niektórzy żeby czegoś się dorobić pracują do tych godzin, ty siedzisz pewnie tylko piszesz głupie komentarze i strugasz rysia.

 3. Srali muszki będzie wiosna

 4. Mieszkam niedaleko. szkoda tych porządnych ludzi = rodzinę Państwa P..Mam nadzieję ze Policja złapie tych drani.

  • Uważasz, że to wszystko co rabusie ukradli nie było ubezpieczone i teraz „biedny” jubiler jest teraz uboższy o 2 mln zł?

   Śmiała teza.

 5. Sprawcy mogą być już za oceanem

 6. 90% komentujących to zwykłe buraki, nie znacie człowieka, nie macie o niczym pojęcia a najwięcej do powiedzenia, nie znasz człowieka osobiście to nie komentuj glupio

 7. Babcia emerytka

  Obecnie funkcjonariusze prowadzą zakrojone na szeroką skalę działania w tej sprawie, a za pół roku będę jęczeć o zgłaszanie się świadków.
  Tak po polsku…

 8. Dziadek ze Slamsowa

  Mniej lub bardziej szanowni przedmówcy…
  Przypominam, że tematem artykułu nie są rozważania czy i w jakim stopniu ktoś jest głupi, tylko krzywda ludzka z jednej strony, a spryt z drugiej.
  A mnie ciekawi, czy na ów przedmiot przypominający wyglądem pistolet mieli pozwolenie…

 9. Znam rodzine obok mieszkam to rodzinny interes ciezka praca sie dorobili siedza po nocach bo maja bardzo duzo zlecen i nawet pracuja do 3 nad ranem
  Zaklad jest warty nawet 5 razy tyle co ukradli
  Znajda ich szybko nawet z lupem raczej nierozplyneli sie w powietrzu

 10. To nigdy nie jest przypadek. Zazwyczaj ktoś zna ograbionych i daje cynk że łup jest warty zabawy

Z kraju