690 680 960

W małej wsi chcą zbudować fermę drobiu na ponad milion kurczaków. Mieszkańcy zapewniają, że na to nie pozwolą

Smrodu, a także skażenia wody, gleby i powietrza na terenie wielu kilometrów obawiają się mieszkańcy Żeszczynki w powiecie bialskim. Firma Wipasz, jeden z największych polskich producentów paszy i mięsa drobiowego, planuje tam budowę ogromnej fermy drobiu.

35 komentarzy

 1. No i tu taki mały zjadliwy rewanżyk zawsze ludzie że wsi docinają miastowym że w mieście musi być beton jak ludzie chcą roślinności . Więc teraz nie wiem o co im chodzi ??? Bo na wsi musi być odór . Zawsze były zwierzęta i związane z tym zapachy. Więc chyba się im w rzopach poprzewracało.

 2. Czyżby wipasz nagonił trolli? Każda farma wielkotowarowa to jest syf. Sami inwestorzy zepsuli sobie opinię, bo zawsze są obietnice, że nowoczesne, że nie smrodzi, a po wybudowaniu fetor nie do wytrzymania. To tylko w Polsce przechodzi bo urzędnicy nie egzekwują warunków technicznych, więc ludzie protestują.

 3. Gondol Jerzy Znadwisły

  Niektórym demokracja odwaliła nie w tą stronę. Jedni Polacy innym Polakom potrafią oprotestować absolutnie wszystko.
  Inną sprawa są Wasze przepisy prawne. Na ten przykład ja, nie wyobrażam sobie, że na moich 240 ha Alaski, toś mógłby mi zabronić budować czegokolwiek. Chcę, mam kasę i buduję, a jak skończę nie zwołuje wielkiego spędu na wiankowe z księdzem w roli głównej.

  • Alaska powiadasz, tamtejsze prawodawstwo powiadasz. No to spróbuj negatywnie wpłynąć na cenę nieruchomości sąsiada – powodzenia życzę.

   • Gondol Jerzy Znadwisły

    Negatywne wpływanie na cenę nieruchomości sąsiada jest mi obce bowiem wystarcza mi moje 240 ha.
    Jest gdzie budowac, biegac, a nawet latać. To ostatnie tym chętniej robię, że widoki są przecudowne.
    Co prawda, z wiekiem (75), coraz częściej korzystam z pomocy wnuczek, ale bywa, że „Sikorskiego” „dosiadam osobiście i „lecem, gdzie chcem”..

 4. Jako odór? Jaki spadek jakości gleby? Przecież ci ludzie pojęcia nie mają o funkcjonowaniu nowoczesnych obiektów inwentarskich, a poza niewiedzą zazdrość prze nich przemawia

  • I z tym właśnie jest problem. Ta nowoczesność kończy się na obietnicach. Później Janusz biznesu tnie koszty.

 5. A wszystko dlatego, że to prywatny inwestor. Gdyby budował samorząd, to nawet tor żużlowy między blokami, na ostatnim skrawku zieleni mógłby stawiać.

 6. Jak już kurniki powstaną, to nadzór weterynaryjny zadba o zamknięcie okolicznych kurek ze względu na ,,ptasią grypę”.

 7. Mściwe i podłe komentarze w kierunku ludzi z miasta dają wizytówkę charakterów ludzi z wiejskim pochodzeniem. Podgatunek człowieka wiecznie podły.

 8. Odetchnijcie w Dębowej Kłodzie,tam miało pachnieć pieczarkami,jak zapewniał ex wòjt.

 9. Oby im, czyli rolnikom, się udało przepędzić szczwaną firmę. No i do roboty, posłowie, żeby nie można było tak obchodzić prawa!

 10. Dlaczego ludzie że wsi są tak mściwy w stosunku do miastowych? Czytając ten portal codziennie widać poziom nienawiści tych ludzi praktycznie pod każdym artykułem. Czy mają żal o swoje pochodzenie? Kompleksy ?

  • Eee tam. Obstawiam raczej trolli, którzy odpalają komentarz-ładunek inicjujący, a później mają ubaw gdy towarzystwo obrzuca się mięsem. Taka uroda internetów.

  • Raczej na odwrót jest. Miastowe się wywyższają bo mają swoje 39 mkw w bloku i wyzywają wieś, kobiety, matki, dzieci i każdego kto nie jest nimi ;p

Kursy walut

 • USD 3.981zł 0.84%
 • GBP 5.035zł 0.57%
 • EUR 4.3492zł 0.38%
 • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas