Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ciężki sprzęt już pracuje. Trwa budowa pierwszej na Lubelszczyźnie autostrady (zdjęcia)

Widać już zarys pierwszego w województwie lubelskim odcinka autostrady. Obecnie prowadzone są prace ziemne. Na niektórych drogach wprowadzono tymczasową organizację ruchu.

Miesiąc temu rozpoczęły się prace związane z budową pierwszego w naszym regionie odcinka autostrady. Chodzi o trasę A2 między miejscowościami Swory i Cicibór Duży. Inwestycję realizuje firma Polaqua, należąca do hiszpańskiego koncernu Dragados.

Zadaniem wykonawcy jest wybudowanie 14 km autostrady o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Pozostawiona zostanie również rezerwa pod trzeci pas. Do tego dochodzą Miejsca Obsługi Podróżnych i obwód drogowy.

W pierwszym miesiącu prowadzono m.in. wycinkę drzew, usuwanie humusu, ruszyło zbrojenie ław fundamentowych w pierwszych obiektach inżynieryjnych, wykonywane były również roboty ziemnych w zakresie przepustów.

Prace powodują też pierwsze utrudnienia dla kierowców. Na razie tymczasową organizację ruchu wprowadzono na dwóch drogach lokalnych w Sitniku i Rakowiskach, a także na drodze wojewódzkiej nr 811 w miejscowości Cicibór Duży.

(fot. GDDKiA)

22 komentarze

  1. Budujo, by czołgi amerykańskie miały po czym jeździć, a partyzanty po resztkach lasów bedo biegać z procami i łukami.

  2. Uwaga pełno tu ruskich trolli spod znaku reklamówki z Biedronki czyli PO. Bo PO i Putin to dokładnie to samo. I nie miejmy co do tego złudzeń. Tusk z Kosiniakiem zawsze szli pod rękę z Putinem i tu umowa gazowa Pawlaka do 2037 roku.

  3. Zapewne będzie pięknie…, Ale ile ludzkich tragedii będzie to kosztować… Tylko kogo to obchodzi.

  4. A do roboty przyjmują ? Jaka stawka?

  5. Dalej nie wpadli na to że autostrady powinny mieć odrazu min trzy pasy ???????? Paranoja .

Wiadomości z info112