690 680 960

W Lublinie wystartuje ponad 1000 młodych pływaków. To będzie największy Otylia Swim Cup z udziałem dzieci z Ukrainy

To będzie największy w historii Otylia Swim Cup. Ponad tysiąc dzieci w sobotę i niedzielę rywalizować będzie na pływalni w Lublinie. Zawody organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak rokrocznie należą do największych w Polsce.

Do Lublina przyjadą zawodnicy nie tylko z Lublina – choć ich jest sporo, ponad 250 – ale z całej Polski. Na listach startowych jest jednak wielu zawodników z innych ośrodków, choćby z Warszawy, czy Trójmiasta. Wśród uczestników będą także młodzi zawodnicy z Ukrainy, którzy z powodu wojny musieli opuścić swój kraj. Do Lublina przyjadą grupy ukraińskich młodych pływaków, które obecnie przebywają w Puławach, Gdańsku oraz słowackim Preszowie.

– Otylia Swim Cup odbywa się już od wielu lat i kolejny raz widzimy ogromne zainteresowanie naszymi zawodami. Ogromnie się cieszę, że dzieciaki cieszą się na start u nas, że na to czekają i są w stanie pokonać wiele kilometrów, by u nas startować – mówi Otylia Jędrzejczak.

Wielką radością dla organizatorów jest nie tylko fakt, że w Otylia Swim Cup udział weźmie rekordowa liczba zawodników, ale też to, że zawody odbędą się z udziałem publiczności.

– Został wydzielony sektor, na który będą mogli wejść rodzice i dopingować swoje pociechy. Przed rokiem, gdy też spotkaliśmy się w Lublinie, z powodu pandemii koronawirusa, nie mogliśmy wpuszczać rodziców, co na pewno dla nich było niekomfortowe. Dobrze, że mogą już wrócić na trybuny – dodaje mistrzyni olimpijska z Aten.

W zawodach, które oczywiście odbędą się bez udziału publiczności, wezmą zawodnicy w wieku od 8 do 15 lat, zrzeszeni w klubach Polskiego Związku Pływackiego. Rywalizować oni będą w sześciu kategoriach wiekowych na dystansach od 50 do 200 metrów w stylach dowolnym, klasycznym, motylkowym i grzbietowym. Na najlepszych, jak co roku, czekają puchary i przepiękne medale. Zawodnicy otrzymają też bogate pakiety startowe, ufundowane przez przez Fundację Otylii Jędrzejczak i jej partnerów, m.in. Aqua Wave, City Motors Gdańsk i firmę Koral. Ta ostatnia dostarczy uczestnikom Otylia Swim Cup lodówki pełne lodów!

Zmagania rozpoczną się w sobotę o godz. 11.30. Zawody Otylia Swim Cup kolejny raz zawody odbędą się na pięknej i funkcjonalnej pływalni Aqua Lublin.

– Lublin jest bardzo ważnym punktem na sportowej mapie Polski i zawsze czujemy się tutaj bardzo dobrze. Najważniejsze są dla nas opinie uczestników, a ci zawsze opuszczają lubelski obiekt zadowoleni – mówi Otylia Jędrzejczak. W niedzielę, która będzie drugim dniem zawodów, rywalizacja rozpocznie się o godz. 9.45 i ma zakończyć się po godz. 17.

Otylia Swim Cup współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a także przez miasto Lublin. To będą pierwsze tegoroczne zawody cyklu Otylia Swim Cup, a kolejna edycja Otylia Swim Cup zaplanowana jest jesienią w Szczecinie.

(fot. mat. org.)

4 komentarze

  1. to ta pani ktora zabila czlowieka i nie odpowiadala za to?

  2. Otylia Rally też zaplanowano?

  3. Rokrocznie? To słowo z Ukraińskiego.. przecież jesteśmy w Polsce, ogarnijcie się!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej