690 680 960

W Lublinie powstał kolejny wybieg dla psów. Z obiektu będzie można korzystać już za kilka dni

Dziesiąty już wybieg dla psów zbudowano na terenie Lublina. Obiekt przeszedł już wszystkie odbiory i od najbliższego weekendu będzie można z niego korzystać.

W dzielnicy Rury w Lublinie powstał wybieg dla psów. Obiekt o powierzchni 400 m2 zbudowany został na terenach zielonych w rejonie skrzyżowania ul. Filaretów i Głębokiej. Jego realizacja jest odpowiedzią na liczne wnioski mieszkańców, którzy wskazywali, że na okolicznych osiedlach przybywa czworonogów, zaś nigdzie w pobliżu nie ma miejsca, gdzie mogłyby one swobodnie się wybiegać.

Wybieg jest ogrodzony konstrukcją panelową, w której zamontowano dwie furtki oraz śluzę. W środku ustawiono ławkę, na której właściciele zwierząt będą mogli odpocząć, a także kosze na psie odchody. Gotowy jest już regulamin korzystania z obiektu. Z wybiegu będzie można korzystać od Nowego Roku.

– Właściciele lubelskich czworonogów zyskali kolejne zielone miejsce, w które mogą wybrać się ze swoim pupilem na spacer. Wybieg to spełnienie oczekiwań samych mieszkańców, gdyż środki na to zadanie przeznaczyliśmy z rezerwy celowej budżetu miasta będącej w dyspozycji Rady Dzielnicy Rury – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Inwestycja, która zrealizowano wykorzystując istniejący trawnik i zieleń, kosztowała 25 tys. zł. Jak wskazują miejscy urzędnicy, jest to już dziesiąty tego typu obiekt na terenie Lublina. Pozostałe znajdują się przy ul. Ogródkowej, Rąblowskiej, Koncertowej, Dziewanny, Rzeszowskiej, Wołyńskiej, a także w Parku Ludowym.

W Lublinie powstał kolejny wybieg dla psów. Z obiektu będzie można korzystać już za kilka dni

(fot. UM Lublin)

12 komentarzy

 1. Wybieg o powierzchni 400m2, a obok parking na 8000m2 plus drogi dojazdowe.

 2. Ciekawe czy w takim miejscu wlasciciele bedą sprzątać niespodzianki po swoich pupilkach ,czy jak zwykle pupilek „robi „w trawę a właściciel udaje że nie widzi

 3. Kiedy powstaną kolejne wybiegi dla zaczepionych na Covid ?.

 4. Do rojst ,wybiegi dla zaszczepionych powstaną wtedy kiedy zaszczepisz sie ty i twoi koledzy w „wierze „

 5. Matka Polka Pragnąca

  Policjant to też człowiek, wybiegać się musi !!!

 6. Kiedy powstaną wybiegi dla ludzi po nich również nikt nie sprząta

 7. Na Tatarach przy ul. Motorowej postawiono kosze na kupki. Szybko się wypełniły. Od co najmniej 2 miesięcy nikt ich nie opróżnił. Czyli czyja to zła wola?

 8. Podpis elektroniczny

  A już myślałem że to dla Darków spod lubelskich wsi , taka mała ojcowizna .

 9. Ciekawe że pieski będą ściskać tyłki przed dojściem do wybiegu.

Kursy walut

 • USD 3.991zł 0.25%
 • GBP 5.0557zł 0.41%
 • EUR 4.3494zł 0%
 • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas