Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odsłonięto nowy mural. Powstał z okazji 70-lecia Radia Lublin (zdjęcia)

Pierwszy sygnał Radio Lublin nadało 70 lat temu. Z okazji okrągłego jubileuszu zaplanowano szereg wydarzeń mających na celu uświetnienie rocznicy lubelskiej rozgłośni.

W piątek na terenie siedziby Polskiego Radia Lublin przy ul. Obrońców Pokoju odbyło się uroczyste odsłonięcie kolejnego w mieście muralu. Powstał on z okazji obchodów 70-lecia rozgłośni. Autorem dzieła jest ceniony artysta Dawid Ryski, a jego realizacją zajęli się profesjonaliści z Brain Damage Gallery.

Dzisiejsze wydarzenie jest dopiero początkiem święta lubelskiej rozgłośni. W planach jest szereg ciekawych atrakcji m.in. dni otwarte, rajd rowerowy, parada zabytkowych aut i wiele innych. Natomiast Gala Jubileuszowa odbędzie się 20 września, w dzień kiedy to 70 lat temu nadano pierwszy sygnał.

Prezentację muralu uświetnił koncert zaprzyjaźnionego z radiem duetu hip-hopowego Guzik&Chołomiej.

(fot. lublin112.pl)

5 komentarzy

  1. Gratuluję radiu! Szkoda że nadajnik jest dość słaby już za Wisłą sygnał zanika.

  2. Z racji tego,że mam kilkanaście lat mniej niż PRL (Polskie Radio Lublin) wiem,że żawsze było ono mocno prorządowe,bez względu na to jaką opcję polityczną ów rząd reprezentował i powidziwiać należy dziennikarskie kameleony,błyskawicznie zmieniające barwy po wyborach.

  3. Moim zdaniem RL to nic innego jak przechowalnia komuszkòw i ich potomstwa oraz znajomych. Resortowy etat skład nie do ruszenia z posad.

  4. Co to za bochomazy to przedszkolak malował.

  5. RL=PRL BIS.