W Lublinie odbył się turniej bike polo. Lubelska drużyna zajęła trzecie miejsce

Przez dwa weekendowe dni na lubelskim Czechowie odbywał się wiosenny turniej bike polo. Gra polega na tym, żeby jeżdżąc na rowerze strzelić bramki przeciwnikom poprzez uderzenie piłeczki specjalnym kijem do gry.

W dniach 18-19 maja na multisportowym boisku przy Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Śliwińskiego 5 w Lublinie odbył się czwarty już wiosenny turniej bike polo “Kaftan Open”. Podobnie jak w poprzednich edycjach, również i tym razem oprócz drużyn z Polski nie zabrakło ekip z zagranicy. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z Białorusi, Ukrainy, Litwy oraz Wielkiej Brytanii.

Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany. Żeby wyłonić zwycięzcę kilka meczów w niedzielnych rozgrywkach pucharowych musiało być dokończonych w doliczonym czasie gry. Była też sytuacja, że w jednym z meczów zawodnicy byli tak zmęczeni i grą, i upałem, że poprosili o przerwę by chwilę odsapnąć.

Zwycięzcami turnieju została drużyna Coach Polo z połączonych sił zawodników z Krakowa i Cambridge (Adrian Cagara, Mateusz Rudnicki, Max Gaullier), drugie miejsce zajęła litewska drużyna Tres Pedales, a trzecie lubelska Ściana Wschodnia (Szymon Furmaniak, Bartosz Łowczak, Miłosz Wójciuk).

Gra polega na tym, żeby jeżdżąc na rowerze strzelić bramki przeciwnikom poprzez uderzenie piłeczki specjalnym kijem do gry. Drużyny są trzyosobowe, w czasie gry nie dotykamy nogą ziemi, mecz trwa 10 minut lub kończy się po piątej bramce dla jednej z drużyn. Rowerowe polo to amatorski sport, wszystko co z nim związane organizują sami zawodnicy.

(fot. nadesłane)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Nawet Franio nie był zainteresowany tym tematem.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”