Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie odbył się turniej bike polo. Lubelska drużyna zajęła trzecie miejsce

Przez dwa weekendowe dni na lubelskim Czechowie odbywał się wiosenny turniej bike polo. Gra polega na tym, żeby jeżdżąc na rowerze strzelić bramki przeciwnikom poprzez uderzenie piłeczki specjalnym kijem do gry.

W dniach 18-19 maja na multisportowym boisku przy Szkole Podstawowej nr 43 przy ul. Śliwińskiego 5 w Lublinie odbył się czwarty już wiosenny turniej bike polo “Kaftan Open”. Podobnie jak w poprzednich edycjach, również i tym razem oprócz drużyn z Polski nie zabrakło ekip z zagranicy. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z Białorusi, Ukrainy, Litwy oraz Wielkiej Brytanii.

Poziom rozgrywek był bardzo wyrównany. Żeby wyłonić zwycięzcę kilka meczów w niedzielnych rozgrywkach pucharowych musiało być dokończonych w doliczonym czasie gry. Była też sytuacja, że w jednym z meczów zawodnicy byli tak zmęczeni i grą, i upałem, że poprosili o przerwę by chwilę odsapnąć.

Zwycięzcami turnieju została drużyna Coach Polo z połączonych sił zawodników z Krakowa i Cambridge (Adrian Cagara, Mateusz Rudnicki, Max Gaullier), drugie miejsce zajęła litewska drużyna Tres Pedales, a trzecie lubelska Ściana Wschodnia (Szymon Furmaniak, Bartosz Łowczak, Miłosz Wójciuk).

Gra polega na tym, żeby jeżdżąc na rowerze strzelić bramki przeciwnikom poprzez uderzenie piłeczki specjalnym kijem do gry. Drużyny są trzyosobowe, w czasie gry nie dotykamy nogą ziemi, mecz trwa 10 minut lub kończy się po piątej bramce dla jednej z drużyn. Rowerowe polo to amatorski sport, wszystko co z nim związane organizują sami zawodnicy.