Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie będzie łaźnia dla osób bezdomnych. Lubelski Caritas zbiera dary rzeczowe i fundusze

Jesienią tego roku Caritas Archidiecezji Lubelskiej planuje otworzyć łaźnię dla osób bezdomnych. Trwa zbiórka funduszy na ten cel.

Przy al. Unii Lubelskiej znajdują się pomieszczenia, gdzie będzie funkcjonować łaźnia dla osób bezdomnych. W planach jest wykonanie pryszniców, toalet, przebieralni, a także ogrzewalni i punktu fryzjerskiego. Oprócz tego znajdzie się tam punkt medyczny oraz miejsce do wydawania bielizny i odzieży.

– Naszym celem jest udzielenie podstawowej pomocy osobom potrzebującym, by przywrócić im godność i poczucie własnej wartości, ale też zaktywizowanie osób bezdomnych do zmiany życia – mówi ks. Wiesław Koscicki.

Caritas zwraca się z prośbą o przekazywanie darów rzeczowych i środków pieniężnych. Potrzebne są środki czystości (mydło, szampon, szczotki i pasty do zębów, przybory do golenia), ręczniki, bielizna i odzież.

Pieniądze można wpłacać na konto Caritas 46124015031111000017528351 z dopiskiem „pomoc dla bezdomnych”.

2018-08-13 20:07:30
(fot. Caritas Lublin)

23 komentarze

 1. Łaźnie już są… jedna przy Zygmuntowskich 4 (płatna) a druga na placu Litewskim (bezpłatna)…

  • na Placu Litewskim gdzie ? masz na myśli fontannę ?

   • aleś ty domyślny…

    • Andrzejku drogi dzięki takim jak ty naiwniakom czarna mafia z waty kanu żyje jak pączki w maśle.. Sumienie cię nie gryzie że wspierasz organizację tolerującą pedofilie i inne dewiacje…? A może sam w tym uczestniczysz…?

 2. Bardzo dobry pomysł. W Watykanie też już jest łaźnia dla osób bezdomnych oraz m.in fryzjer. Tak polecił zrobić papież Franciszek. Na pewno złożę ofiarę pieniężną i przygotuję jakąś paczkę . Powinno w tym pomóc też miasto bo to jest ważniejsze niż bezpańskie kundle. Będzie można po tym ocenić jakiego mamy prezydenta bo wybory niedługo.

 3. BRAWO! ŚWIETNY POMYSŁ. LUDZIE BEZDOMNI TO TEŻ LUDZIE TYLKO ŻYCIE TAK IM SIĘ POTOCZYŁO. KIEDYŚ ŻYCZLIWOŚĆ BYŁA NORMALNYM ODRUCHEM CZLOWIECZENSTWA A NIESTETY W DZISIEJSZYCH CZASACH JEST TAK ŻE JAK KTOŚ KOMUŚ POMOŻE TO ALBO MA W TYM INTERES ALBO ZARAZ ROBI Z SIEBIE CELEBRYTĘ.

 4. Caritas znowu zbiera.Kiedy wreszcie coś da?

 5. daje cały czas potrzebującym, ty masz tego farta że nie musisz ich prosić i życzę Ci żebyś nie musiał nigdy prosić

 6. Nareszcie jakiś ludzki pomysł, odpowiadający realnym problemom osób bezdomnych! Brawo!

 7. Czy mogą być to rzeczy (odzież, ręczniki) uzywane ? Oczywiście w dobrym stanie i uprane.

  • Dopisuję się do tego pytania. Czy mogą być używane i gdzie zawozimy?? Pomysł super. Nie raz zastanawiałam sie czemu takiej łaźni jeszcze nie ma.

 8. Tu jest Polska od siedmiu boleści

  andrzej twojm zdaniem bezpańskie kundle są gorzsze od tych bezdomnych opszczymurków.
  Kur/wa psy są najlepszymi przyjacielami ludzi,bezdomni mają normalnie rentę ale oni wolą ją przepić.Po drugie są schroniska (noclegi) dla tych bezdomnych a umyć mogą się na Placu Litewskim,a po trzecie tu jest Polska od siedmiu boleści a nie WATYKAN.Pieniędzy na polepszenie szpitali,przychodni oraz SOR-u.
  Podzwyżek na pensje dla lekarzy,biednych sprzątaczkę oraz wiele innych zawodów

  • Dobrze mówisz – większość tych bezdomnych ma renty, emerytury, które wolą przepić.
   W swoją bezdomność uciekli przed wierzycielami, opłatami, podatkami, alimentami, a znam wielu takich, którzy są zupełnie „domni” tylko uznali, że udając bezdomnych łatwiej im funkcjonować w naszej rzeczywistości.
   Gdyby nie durna ustawa o ochronie danych osobowych, mógłbym nawet nazwiskami…

 9. Jakim cudem istnieją bezdomni w czasach,w ktorych mieszkania rozdaje sie imigrantom?!

 10. Wow , a ile pobudowali placówek z których czerpią kasę to o tyle się nie mówi 🙂 Caritas wykupuje ziemię, buduje tam ośrodki za które bierze kasę i biznes się kręci, a że od czasu do czasu coś zrobią niby za free to gazety muszą bębnić na prawo i lewo …

Z kraju