Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

W kraju wykonano ponad 1,6 mln szczepień. Kolejny zgon w raporcie niepożądanych odczynów poszczepiennych

Na ponad 1,6 mln wykonanych szczepień w Polsce, zanotowano 1 393 niepożądanych odczynów poszczepiennych. W raporcie znalazła się kolejna informacja o zgonie po szczepieniu przeciwko COVID-19.

Do niedzieli w kraju wykonano 1 641 158 szczepień przeciwko COVID-19, zaś drugą dawkę przyjęło 440 365 osób. W trakcie szczepień zutylizowano 3 238 dawek szczepionki. Do Polski dostarczono do tej pory 1 986 090 dawek.

Na terenie woj. lubelskiego podano 94 017 dawek szczepionki, zaś drugą dawką zaszczepiono 24 046 osób. W Lublinie wykonano 34 353 szczepienia, drugą dawką zaś zaszczepiono 10 802 osoby.

Raport niepożądanych odczynów poszczepiennych zawiera 1 393 pozycje. Znalazł się w nim zapis o kolejnym zgonie po szczepieniu przeciwko COVID-19. W tym przypadku chodzi o mężczyznę z Warszawy. W opisie czytamy, że doznał on porażenia kończyn, sinicy, duszności, a następnie nastąpił zgon.

Bieżący raport dotyczący NOP. Dane na dzień: 06.02.2021 r.

Od pierwszego dnia szczepienia (27.12.2020 r.) do Państwowej Inspekcji Sanitarnej zgłoszono 1393 niepożądane odczyny poszczepienne, z czego 1174 miały charakter łagodny – czyli zaczerwienienie oraz krótkotrwała bolesność w miejscu wkłucia.

Bieżący raport dot. NOP 6.02.2021

(fot. pixabay.com)

17 komentarzy

 1. Masakra ta szczepionka

 2. Wirus to wymysl pisiorkow .kto sie szczepi to idi.a hop hop.hop

 3. A ile dawek do utylizacji tym razem ??

  • czytaj też treść,nie tylko tytuł
   „W trakcie szczepień zutylizowano 3 238 dawek szczepionki”

   • Wolą wylać do zlewu niż dać potrzebującemu po nagonkach w TVP.

   • Pytanie retoryczne.
    Ile osób można był zaszczepić więcej.
    Wystarczyło by dla wszystkich celebrytów w Polsce 😉

 4. szczepiacsiebiedbamociebie

  codziennie mysle ze bardziej sie juz nie da i codziennie czytajac komentarze plaskoziemcow w internecie okazuje sie ze jednak sie da.

  • „Na ponad 1,6 mln wykonanych szczepień w Polsce, zanotowano 1 393 niepożądanych odczynów poszczepiennych” droga redakcjo tak będzie można napisać jak będzie podane 1,6 mln osobom druga dawka…!
   Pozdrawiam!

   • Napisane zostało szczepień, a nie zaszczepionych osób. Wyraźnie napisane jest ile osób przyjęło 2 dawkę.
    Pozdrawiamy

    • Definicja „szczepienia” to podanie 2 dawek szczepionki!!!
     Zatem statystyki NOP nie można odnosić jednie do 1 dawki bo zaszczepionych (wykonanych pełnych szczepień!) czyli po 2 dawkach jest dopiero 440 365 osób..!
     Popełnienie błędu nie jest niczym złym ale upieranie się przy nim jest żenujące…!
     Dlatego więcej nie drążę i zostawiam was w tym przekonaniu nieomylności!
     Pozdrawiam i żegnam bo miły wieczór przede mną!

  • q chwale łojczyzny

   „szczepiacsiebiedbamociebie”… aaaaaaaaaaaaaaaaaahahhahahahhahahahhahaha ”
   dzięki, ale zbędna troska…!
   głupszego hasła propagandowego dawno nie słyszałem…!!!!
   Szczep się jeśli chcesz mam to gdzieś…!
   ale zgoda na bycie królikiem doświadczalnym niesprawdzonego genetycznego specyfiku który nie daje gwarancji niezachorowania ale daje ryzyko zgonu… nooo bardzo mądre i logiczne… brawo wy! nasi bohaterowie..! aaaaaahahhaha
   Naród jest wam wdzięczny…!!!

 5. Z tymi szczepionkami to trochę przesada wirus jak wirus dla jednych groźny dla innych nie jak i szczepionki jedni po nich wyjdą bez szwanku a innych wykończą ja osobiście byłam w samym centrum wirusa zanim moje koleżanki poszły na testy i zwolnienie to razem byłyśmy w pracy i na przerwie bez masek i mi nic bie było za to dzieci teraz siedzą w domu ale tak po za tym to się spotykają łażą po sklepach i nic …Ale najgorsze jest to że dobrowolna szczepionka tak by najmniej miało być to niestety tak dokońca nie jest ponieważ osoby z DPS ,Przychodni ,Szkoły są do niej zmuszane do niej w taki np sposób że jak się nie zaszczepią to stracą pracę a wiadomo że większość osób mówi nie tej szczepionce nie….

 6. Definicja „szczepienia” to podanie 2 dawek szczepionki!!!
  Zatem statystyki NOP nie można odnosić jednie do 1 dawki bo zaszczepionych (wykonanych pełnych szczepień!) czyli po 2 dawkach jest dopiero 440 365 osób..!
  Popełnienie błędu nie jest niczym złym ale upieranie się przy nim jest żenujące…!
  Dlatego więcej nie drążę i zostawiam was w tym przekonaniu nieomylności!
  Pozdrawiam i żegnam bo miły wieczór przede mną!

 7. Covida przeszedlem łagodnie, raptem 3 dni gorączka i tyle. Jak mam ryzyk9wać śmiercią po szczepieniu to ja dziękuję bardzo….

Z kraju