Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

W centrum miasta wybuchła beczka, wypadły z niej piłeczki. Pokazywali, że nauka to nie tylko teoria (zdjęcia, wideo)

W sobotę, na Placu Litewskim w Lublinie, odbył się Piknik Naukowy zorganizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. Celem wydarzenia było zachęcenie młodszego pokolenia do podjęcia naukowej przygody.

Piknik Naukowy w centrum miasta odbywał się pod hasłem „Nauka jest Cool”. Zamierzeniem organizatorów było, aby wydarzenie stało się fascynującą podróżą po świecie nauki dla całych rodzin. I trzeba przyznać, znakomicie udało im się wciągnąć mieszkańców do wspólnej zabawy. Szczególnie najmłodsi mieli okazję na poszerzenie horyzontów i odkrywanie fascynującego świata nauki.

Na Placu Litewskim podziwiać można było m.in.: pokazy naukowe wciągające w świat niezwykłych odkryć, czy też eksperymenty. Im bardziej były one widowiskowe, tym wzbudzały większe zainteresowanie. Tak jak m.in. użycie suchego lodu do wywołania kontrolowanego wybuchu w beczce.

Było też mobilne planetarium z prezentacją kosmicznych tajemnic, do którego wciąż ustawiała się kolejka chętnych, roboty humanoidalne czy też łaziki marsjańskie. Celem pikniku było pokazanie, że nauka to nie tylko teoria, ale także fascynująca praktyka, jak również zachęcenie młodszego pokolenia do podjęcia naukowej przygody.

Jeden komentarz

  1. Kul i nauka xDDD

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo