Uwierzyła w obietnice dużego zysku, straciła ponad 6 tys. złotych

Łukowianka padła ofiarą oszustów, którzy obiecali jej duży zarobek na giełdowej inwestycji. Kobieta straciła ponad 6 tys. złotych, a oszustów poszukują policjanci.

Łukowscy policjanci przyjęli zgłoszenie od 66-letniej mieszkanki Łukowa, która padła ofiarą oszustów. Z relacji kobiety wynika, że przedstawiciel jednej z firm internetowych skontaktował się z nią i obiecał zarobek na inwestycjach giełdowych.

Kobieta uwierzyła rozmówcy w jego zapewnienia i weszła na wskazaną przez niego stronę internetową. Wtedy na jej komputerze zainstalowała się aplikacja, która przekierowała ją na kolejną inwestycyjną stronę internetową. Kobieta zgodnie ze wskazówkami mężczyzny wykonywała operacje na tej stronie, zatwierdzając jednocześnie przysyłane jej wiadomości SMS, również te do autoryzacji bankowych.

W środę do 66-latki zadzwonił przedstawiciel banku z informacją, że na koncie kobiety pojawiły się podejrzane transakcje i w związku z tym jej konto zostało zablokowane. Niestety okazało się, że kobieta padła ofiarą oszusta i zamiast gwarantowanych ogromnych zysków finansowych, kobieta straciła ponad 6 tys. złotych. Policjanci ustalają okoliczności tej sprawy.

(fot. pixabay.com)

3 komentarze

 1. Co by nie mówić, to jednak kobiecina jakiś zysk z tego ma – zysk taki że na pewno zmądrzała i drugi raz takiej głupoty nie zrobi. 🙂

 2. Może też inne, niezbyt pazerne staruszki, oczywiście jak się o tym dowiedzą, nawet nie zechcą gadać z takimi „przedstawicielami”.

 3. Chytry dwa razy traci.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7509zł -0.68%
  • GBP 5.245zł 0.16%
  • EUR 4.5393zł 0.11%
  • CHF 4.0981zł -0.34%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!