690 680 960

Uwaga na fałszywe SMS-y dotyczące zatrzymanej paczki przez „służby celne”

Czytelnicy alarmują nas o kolejnej kampanii oszustów dotyczącej SMS-ów z informacją o zatrzymaniu paczki przez służby celne. Ostrzegamy! Nie należy klikać w link znajdujący się w wiadomości tekstowej.

Dzisiaj nasi Czytelnicy otrzymali na telefony komórkowe SMS-a sugerującego, że ich przesyłka została zatrzymana przez służby celne. Uprzedzamy, że jest to kolejna form oszustwa. W tej sprawie Krajowa Administracja Skarbowa wydała komunikat.

Uwaga na fałszywe SMS-y, które sugerują, że nadawcą są „służby celne”. SMS zawiera informację o zatrzymaniu paczki/przesyłki. W rzeczywistości to kampania phishingowa, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych.

Przykładowy fałszywy SMS: „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne: [ZŁOŚLIWY-LINK].”

Ostrzegamy: wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych. Nie należy otwierać linków z takiej wiadomości, ani na nią odpowiadać. Jeśli zainstalowałeś tę aplikację, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem (z innego telefonu)!

Zobacz także: 

Wysłali co najmniej 280 tysięcy wiadomości SMS z fałszywym linkiem. Oszukali kilkaset osób na ponad 1,5 miliona złotych (wideo)

 Jak dają się oszukiwać mieszkańcy woj. lubelskiego? Poznaj metody przestępców

(fot. pixabay.com, lublin112.pl)

7 komentarzy

  1. Służby polskie nie proszą tylko wchodzą z futryna i mówią to my

  2. Tylko jeleń płaci na takie esy i taki sam jeleń płaci abonament na TVP isde buhehehe

  3. Może policja zajęła by się skąd oni mają nr tel. na które wysyłają smsy

    • Naprawdę miałbyś problem z wymyśleniem jakiegoś randomowego nr telefonu składającego się z dziewięciu cyfr? Współczuje.

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas