Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Uwaga kierowcy. Od maja kolejne zmiany w przeglądach

Pod koniec zeszłego roku rząd zafundował nam małą rewolucję w przeglądach technicznych samochodów. Teraz czekają nas kolejne zmiany.

Ministerstwo Infrastruktury wycofało się z planowanej wcześniej podwyżki kwot za badania techniczne. Ceny pozostają niezmienione, o ile właściciel pojawi się na przeglądzie w wyznaczonym czasie. Jeśli przyjedzie na przegląd o 30 dni lub więcej za późno, zapłaci podwójną stawkę – 196 zł.

Przy okazji wprowadzono małe ułatwienie dla kierowców, którzy będą chcieli zrobić przegląd szybciej niż w dniu upływu jego ważności. Jeżeli kierowca pojawi się z samochodem do 30 dni przed końcem ważności przeglądu, badanie będzie zaliczone tak, jakby zostało przeprowadzone w dniu zakończenia ważności poprzedniego badania.

Jeśli skończy się miejsce na pieczątki w dowodzie rejestracyjnym, nie trzeba będzie go wymieniać. Kierowcy będą mogli korzystać z dotychczasowego dokumentu i zaświadczenia o pozytywnym przejściu przeglądu.

Dodając do powyższych zmian bardzo poważne konsekwencje jazdy bez ważnego badania technicznego (musimy się liczyć z mandatem w wysokości nawet do 500 zł a w razie kolizji możliwość zablokowania wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela) warto zadbać o terminowe wykonanie przeglądu . Niestety często w natłoku codziennych obowiązków o tym zapominamy.

Aby temu zapobiec wystarczy skorzystać z linku: http://www.smart-test.lublin.pl/przypomnienie i zyskujemy pewność, że kilka dni przed upływem ważności naszego badania otrzymamy sms z powiadomieniem o konieczności wykonania przeglądu.

Dla wygody klientów istnieje w naszej firmie możliwość wcześniejszego telefonicznego lub mailowego zarezerwowania dogodnego terminu aby nie tracić czasu na oczekiwanie w kolejce.

Warto skorzystać z przeglądu technicznego w naszej firmie ponieważ tylko u nas poza atrakcyjnymi upominkami otrzymacie Państwo KARTĘ KLIENTA uprawniającą do BEZPŁATNEGO sprawdzania na naszej stacji przez cały rok stanu hamulców, amortyzatorów, zawieszenia oraz ustawienia świateł w waszym samochodzie.

Zapraszamy także na ustawienie zbieżności za pomocą najnowocześniejszego urządzenia do ustawiania geometrii kół w technologii 3D w promocyjnej cenie 49zł.

SMART-TEST , Al. Kraśnicka 78 (obok Hotelu Focus) tel.885-885-533  

[email protected]

ZAPRASZAMY codziennie 7 – 21 oraz soboty 8 – 18

artykuł reklamowy