Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

Utrudnienia w rejonie ul. Wilczej i Długiej przedłużą się

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. informuje, że utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Wilczej i Długiej przedłużą się o 2 dni i potrwają do poniedziałku 19 września br. włącznie. Jest to spowodowanie niesprzyjającymi warunkami atmosferycznym podczas prowadzonych prac budowlanych.

Utrudnienia polegają na całkowitym zamknięciu skrzyżowania ulic: Długiej, Wyzwolenia oraz Wilczej z zachowaniem wjazdu z ul. Wilczej w ul. Długą oraz możliwości skrętu w prawo z ul. Długiej w ul. Wilczą. Zmiana organizacji ruch została wprowadzona od 12 do 19 września br.

Na czas prowadzenia prac objazdy przewidziano ulicami: Długą, Dywizjonu 303, Kunickiego oraz Mickiewicza do ul. Wyzwolenia z zachowaniem możliwości skrętu z ul. Wilczej w ul. Długą oraz z ul. Długiej w prawo w ul. Wilczą. Analogicznie jadąc ul. Wyzwolenia od strony Głuska objazdy przewidziano ulicami: Mickiewicza, Kunickiego i Dywizjonu 303

Przebudowa sieci jest realizowana w ramach projektu „Modernizacja sieci ciepłowniczej na terenie miasta Lublin”, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach POIiŚ na lata 2014 – 2020. Projekt dotyczy wymiany 23 km strategicznych rurociągów zasilających dzielnice: Czuby, Konstantynów, Czechów, Śródmieście, Rury, Kalinowszczyzna, Rudnik, Felin, Bronowice, Hajdów-Zadębie.

Jak wyjaśnia LPEC, celem projektu jest zmniejszenie strat ciepła powstających w procesie przesyłania i dystrybucji ciepła oraz tym samym zmniejszenie zużycia energii pierwotnej oraz emisji gazów cieplarnianych. Dodatkowe korzyści wynikające z realizacji projektu to poprawa bezpieczeństwa i niezawodności dostaw ciepła do mieszkańców oraz poprawa stanu jakości powietrza w Lublinie i na obszarach sąsiadujących poprzez obniżenie emisji w źródłach ciepła zasilających system ciepłowniczy.

Z uwagi na przedłużenie terminu prac związanych z przebudową osiedlowej sieci ciepłowniczej i zamknięciem dla ruchu ulicy Wyzwolenia w rejonie skrzyżowania z ulicą Wilczą, objazdy dla linii nr 3, 16 i 50 zostają przedłużone do 19 września br. (poniedziałek).

Linia nr 3:
w obu kierunkach jazdy:
… – Głuska – Mickiewicza – Kunickiego – Dywizjonu 303 – Długa -…

Linia nr 16:
w obu kierunkach jazdy:
… – Kunickiego – Dywizjonu 303 – Krańcowa -…

Linia nr 50:
w obu kierunkach jazdy:
… – Kunickiego – Dywizjonu 303 – Krańcowa -…

Na czas trwania objazdów linie nr 16 i 50 nie będą obsługiwać przystanków Hubalczyków 02 i 03 oraz Wilcza 01 i 02, a linia nr 3 nie będzie obsługiwać przystanków Hubalczyków 02 oraz Wilcza 01 i 02.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

Autor: redakcja

Komentarze wyłączone

Z kraju