690 680 960

Miał prawie 4 promile, pojechał do sklepu po farbę

Jeden z kierowców zaalarmował policjantów o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy citroena. Jak się okazało, 51-latek kierujący pojazdem miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna w takim stanie jechał do sklepu po farbę.

Przedwczoraj bialscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kierowcy osobowego citroena, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Jego zachowanie na drodze wzbudziło podejrzenia jadącego za nim mężczyzny.

Na miejscu interweniowali policjanci. Na ulicy Sidorskiej mundurowi zauważyli podane w zgłoszeniu auto. Mężczyzna zatrzymany został do kontroli drogowej. Za kierownicą osobówki siedział 51-letni bialczanin.

Jak się okazało po badaniu alkomatem, mężczyzna miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Dodatkowo na jego koncie figuruje zakaz kierowania pojazdami, a auto którym podróżował nie posiadało aktualnych badań technicznych. W trakcie rozmowy z policjantami mężczyzna oświadczył, że alkohol pił dzień wcześniej, a teraz postanowił pojechać do sklepu po farbę.

Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku „kierowcy na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

(fot. Policja Biała Podlaska)

7 komentarzy

 1. Mężczyzna miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu, czyli według polskiej normy, do określenia, że był kompletnie pijany, brakowało jakieś 1,5-2 promille.

 2. Myślę, że słysząc o powracającej pandemii COVID, zamiast się zaszczepić, poddał się auto dezynfekcji wewnętrznej.

  • A tak przy okazji zapytam: czy znane są przypadki zachorowań, czy zgonów na COVID, takich nasączoych alkoholem „chorych”* ?

   * – chorych, bo niestety (w Polsce), pijaństwo to choroba.

  • Ma takie prawo. Ale nie może wtedy kierować pojazdami.

 3. We Włodawie takiego kierującego by nie zatrzymali. Ale zatrzymaliby 10 rowerzystów. Każdy średnio po 0,4 promila i tyle samo by sumarycznie wyszło i promili i z mandatów.

 4. Alkohol nie przeszkadzał mu w robocie, brawo!

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce