Uszkodził karoserię pięciu aut. Policjanci zatrzymali wandala

Lubelscy policjanci zatrzymali sprawcę uszkodzenia karoserii na pięciu zaparkowanych pojazdach. Wkrótce 34-latek stanie przed sądem.

23 listopada policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzonych 5 samochodach przy ul. Dywizjonu 303.

Nieznany sprawca porysował ostrym narzędziem karoserie pojazdów marki Mazda, Peugeot, Fiat, Skoda i BMW.

Właściciele oszacowali straty na prawie 4 tys. złotych. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widoczny byk wizerunek sprawcy.

Kryminalni ustalili, że to 34-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna został zatrzymany.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna będzie musiał również pokryć koszty naprawy uszkodzonych pojazdów.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

26 komentarzy

 1. Dziwny zbiegiem okoliczności uszkadzane były tylko pojazdy zaparkowane nieprawidłowo.
  Lepsze w takim wypadku byłoby wywożenia pojazdów utrudniających ruch na koszt właściciela. Wtedy i samochód nieuszkodzony, i przejść można jak człowiek, i karetka czy straż pożarna sprawnie dojedzie. I do aktów wandalizmu rzadziej by wtedy nie dochodziło.

  • Zgadzam się z Tobą, źle zaparkowany, dzwonić na policję, straż miejską, niech właściciele płacą za odholowanie plus mandat (górna półka żeby „bolało”!), może to ich coś nauczy. Co do sprawcy ale wybacz, jeżeli pierwszy taki wybryk to na początek połamać dłoń którą to robił, najlepiej z przemieszczeniami żeby długo i boleśnie się zrastała…! Sorki, „nie twoje to nie ruszaj”, masz z tym problem, zgłaszaj ile można, są służby od karania…

   • Policja i straż miejska ma to gdzieś. Są od ochrony władzy nie społeczeństwa. Nie pochwalam samosądów, ale należy się liczyć z tym, że obywatele coraz częściej będą brali sprawy w swoje ręce. Ze zwykłej bezsilności.

  • Siejesz farmazon. Wszystkie samochody były prawidłowo zapakowane na parkingu pod firmą.

 2. Chwila spokoju była bo przyjezdne się bały postawić, że ich śrubokręt dopadnie. A teraz znowu wrócą.

 3. W tym kraju zawsze jak ktoś coś zrobi w imieniu obywateli to skończy za kratami.

 4. ciekawe skąd franio wie jakie samochody były uszkodzone i gdzie stały, może to ty maczałeś palce w tym procederze

 5. 34 lata-dorosły facet a zachowanie przedszkolaka. Teraz go to będzie sporo kosztować.

 6. Źle zaparkowane auta na pewno mogą zdenerwować ale to nie upoważnia do niszczenia cudzej własności od tego są odpowiednie służby i takie zachowanie jest o wiele gorsze niz zle zaparkowanie nie można tu mówić o obywatelskiej postawie

 7. Pochodzę z pod lubelskiej wsi i mam tablice powiatu leczynskiego, mieszkam na lubelskim osiedlu i po 22 jest naprawdę ciężko zaparkować ale zauważyłem że samochody na lubelskich blachach zaparkowane nie właściwie nie przeszkadzają tak bardzo jak te z blachami nie lubelskimi i to nawet w konkretnie tych samych miejscach

 8. Knvhjn odpowiem tobie na twoje pytanie. Dlatego samochody miejscowe nie są porysowane bo gdyby nie było obcych to oni jako mieszkańcy mieli by gdzie zaparkować a miejsca które są przeznaczone dla mieszkańców zajmują lokatorzy wynajmujący pokój lub mieszkanie przeważnie studenci.Przyjeżdżają w niedziele wieczorem a wyjeżdżają w piątek wieczorem więc co się dziwić mieszkańcom gdy nie mają gdzie zaparkować?!!!! Weekend na parkingu jest miejsce bo lokatorzy jadą do rodziców po wałówkę.

  • 100% racji

  • Ot i wyjaśniła się cała tajemnica. Poza tym te na lubelskich blachach płaca tutaj podatki a nie w powiecie np. łęczyńskim.

   • Młody_na_dorobku

    Studenci czy nie studenci za darmo tam nie mieszkają. A skoro komuś płacą za wynajem i czynsz to mają prawo nazywać się mieszkańcami i parkować na parkingu dla mieszkańców.

    • Ty nic nie rozumiesz, chodzi o płacenie podatków, które zasilają kasę miejską bo to z nich buduje się te parkingi. Dodatkowo jak jedno mieszkanie wynajmuje 4, 5 studentów z samochodami to kto powinien parkować, miejsce tylko jedno.

     • Lublin to jest studenckie miasto i studenci są tu ważni bo bez nich to by w tym Lublinie nic nie bylo. I podatki nie mają nic do parkingów na osiedlach. Czepiacie się tych studentów, a to że teraz jest dużo samochodow bo w kazdy mieszkaniu teraz ma mąż żona i dziecko nie kiedy i firmowy jeszcze, ale najlepiej to na studentów zwalić którzy są ważna społecznością Lublina i dzięki nim w Lublinie dzieje się dużo we wszelakich dziedzinach życia.

 9. Rysowane były auta tylko i wyłącznie pracowników Perły, na parkingu Perły i przez osobe, która pracowała w Perle. W dodatku były to auta rysowane losowo więc niestety Wasza teoria legła w gruzach.

  • Kur… pierwsza myśl Perła. Ale druga no gdzie kto tam co by zrobił. Zepsułeś… ludziom humory na cały dzień bo myśleli ze się powymądrzają i pokłócą a tu huuuuuuuu…j . Starszy jakiś pracownik czy świeży? Czyje fury porysował podaj inicjały. Beta srebrna e36 kombi?; Peugeot 406 srebrny kombi?; Skoda octavia? Srebrna czy granatowa? Jak srebrna to starsza czy młodsza? Nie mów, że to K.B z magazynu. Nic nie pisali, że karetka jeszcze podjechała a Dziadek by na zawał pier… Mazda nic mi nie mówi chyba, że ten ku… srebrna 323, ale chyba już skoda jeździł ten gamoń. A fiat? Panda żółta kobiety czy seicento? Dawaj napisz.

 10. Na pewno nie cygan

  Tu nie chodziło o to, czy ktoś źle zaparkował czy był z lublina czy poza. Więc jak nie wiecie o co chodzi to japa tam. Gość ma spierdo*ony łeb i tyle w temacie. Do tego ma farta, że ludzie poszli na policję z tym i nikt mu sam po prostu w ryj nie dał 😀

 11. Kowalski jak słusznie zauważyłeś ja tam też mieszkam więc ja również jestem mieszkańcem opłacam mieszkanie tak jak wszyscy a więc co to za różnica jakie mam blachy mi chodziło o stosunek „lubelskie” do przyjezdnych i właśnie Ty taki masz bo jest przyjezdny to nie może parkować na osiedlu gdzie my mieszkamy co z tego że ma tu mieszkanie. Pozdrawiam:-)

 12. Ja to jestem ździwiony i zaskoczony, że tylko 5 osób tego pracownika Perły zgłosiło na policję. Typ znacząco więcej porysował tych aut. Potrafił nawet w dzień wolny przyjeżdżać pod parking perły i rysować auta pracownikom Perły.

 13. Matko Twoja zamieszania wszędzie z tym AT

 14. Jeszcze sobie może klimatyczne wprowadźcie, że przyjezdni oddychają waszym powietrzem, rdzenni mieszkańcy Lublina!!!!!!

 15. Psychopata ten koles powinien zaplaci i ppjsc siedziec

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach