Urzędnicy zakazali sprzedaży alkoholu, gdyż do wsi przyjedzie biskup. „Jak w serialu Ranczo”

Jeden z naszych czytelników przysłał nam uchwałę Rady Gminy w Hannie. Radni na czas kościelnych uroczystości wprowadzili zakaz sprzedaży alkoholu w całej miejscowości. Jak tłumaczy nasz czytelnik, przed laty taką samą sytuację oglądał w popularnym serialu komediowym.

Na ostatniej sesji Rady Gminy w Hannie w powiecie włodawskim radni zajmowali się m.in. sprawami wynagrodzenia wójta, wysokością stawek podatku od nieruchomości oraz od środków transportowych, zmianami w wieloletniej prognozie finansowej czy też w uchwale budżetowej. Jednak oprócz ważnych kwestii finansowych, omawiano też sprawy dotyczące zaplanowanych na koniec czerwca uroczystości związanych z otwarciem Centrum Religijno-Zabytkowego w Hannie.

Kompleks zabytkowych obiektów o charakterze religijnym i kulturowym jest zwieńczeniem projektu „Nadbużańskie zabytki architektury drewnianej w gminie Hanna – ochrona i udostępnienie”. W programie uroczystości przewidziano m. in. wystawę prac malarskich koncert zespołu Raz Dwa Trzy a także ponowne wyświęcenie XVIII – wiecznego drewnianego kościoła. Dokona tego Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda.

W związku z tym wójt Hanny Grażyna Kowalik zaproponowała, aby tego dnia zakazać sprzedaży alkoholu na terenie całej miejscowości. Radni w większości przychylili się do tego pomysłu, gdyż ośmiu z nich było za, a zaledwie jeden był przeciw. Trzech kolejnych wstrzymało się od głosu. Z gminnej uchwały, którą otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników wynika, że nie tylko sklepy będą miały zakaz sprzedaży wszelakich trunków. Nie będzie ich można również spożywać w pobliżu miejsca uroczystości.

-Przypomniał mi się jeden z odcinków popularnego serialu komediowego Ranczo. Tam scenarzysta wymyślił właśnie podobną sytuację z przyjazdem biskupa. W sklepie i w barze zakazano sprzedaży jakichkolwiek napojów alkoholowych a miejscowy policjant pilnował pijaczków, aby czasem nie otworzyli żadnej butelki z piwem czy winem. Jak widać po latach w naszej gminie serialowa farsa stała się rzeczywistością – napisał do nas mieszkaniec gminy proszący o anonimowość.

W tym przypadku złamanie gminnego zakazu groziło będzie nawet utratą koncesji. Co ważne, kiedy wieczorem rozpocznie się gminna impreza o charakterze świeckim, zakaz zostanie zniesiony.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne, nadesłane)

Zobacz również

38 komentarzy

 1. gorzej jak w islamie , ekstremiści w Polsce masakra

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   Dokładnie. Organy państwa na obstalunek katabasów wprowadzają zakaz sprzedaży alkoholu prywatnym firmom. Kalifat PiS-lamski.

  • To przejdź na islam i zobacz czy kiedykolwiek im wolno pić. Zobaczysz że jednodniowy zakaz to tylko na podleczenie kaca.

   • … od czegoś trzeba zacząć… przyzwyczajajcie się bo to dopiero początek, już pańszczyzna odrobkowa na plebani funkcjonuje, tylko patrzeć jak wróci dziesięcina, podymne, podwody, kołtun i zabobon… ale jak się nie wie na kogo głosować to morda w kubeł…

  • Chyba w końcu doczekasz się kaca.

  • Tak, gorzej jak w islamie bo raz na rok w ramach święta ktoś zakaże spożywania alkoholu na 6 godzin. Weźcie się k* w łeb uderzcie albo jeśli piszecie takie rzeczy dla beki, to przestańcie, jeszcze ktoś uwierzy.
   Wydaję mi się, że ta uchwała gminy jest nielegalna, a na pewno ta część o odebraniu koncesji to bajka.

   Islam to straszna religia terroru i kontroli nad jednostką. Na stronach o kategorii guro masz pełen wachlarz przykładów jaka to świetna religia. Zaczynając od traktowania kobiet gorzej niż bezpańskie psy i kamieniowania ofiar gwałtów, przechodząc przez handel chrześcijańskimi niewolnicami, poprzez zrzucanie z dachów budynków gejów, a kończąc na zwykłym rozstrzeliwaniu ludzi bo zrobili coś niezgodnego z książką.

   • Nie, bo nasz rodzimy katotaliban wcale nie jest religią terroru i kontroli nad jednostką. Wcale a wcale. W ogóle nie zmusza do praktyk religijnych (vide szkoła, gdzie indoktrynacja idzie pełną parą, i nawet nauczyciele boją się wychylić, a kapłon robi, co chce, pobierając za to państwową kasę), nie piętnuje gejów, rozwodników, nie podżega do nienawiści wobec inaczej myślących. Panowie w czerni nie wykorzystują swojej pozycji półbożków, by wymuszać daniny i usługi. O systemowym kryciu pedofilii nie wspomnę. Po prostu religia miłości i tolerancji. Na papierze.

 2. Trawa już pomalowana na zielono?

 3. Wolska naszych marzeń. Źle wam było chłopki za ZSL czy tam PSL ?? Macie WOLSKĘ naszych marzeń !!

 4. Lejąc piwnym moczem na biskupa i wójta popijaj zimne, kupione dzień wcześniej piwko!!!

 5. Nie widzę w tym nic dziwnego . Nie może być tak że przyjeżdża Jego Świętobliwość a grześki będą stały nawalone obok otwieranego Centrum . Mało tego , taki menel może również leżeć zasikany obok tej Kultury i co wtedy ? Zakaz powinien być . Trzeba zachować tego dnia umiar i trzeźwość . Każdemu wyjdzie na dobre taki jeden dzień zakazu . Niech idzie do kościoła a nie do sklepu

 6. lublin112 - czytajcie co publikujecie :)

  Powiadają „z igły, widły”…
  Czytelnik coś napisał a lublin112 „w ciemno” zaczął kontynuować temat.
  Otóż nieprawdą jest jakoby zgodnie z tym, co czytamy w artykule:
  (…) wójt Hanny Grażyna Kowalik zaproponowała, aby tego dnia zakazać sprzedaży alkoholu na terenie całej miejscowości. Radni w większości przychylili się do tego pomysłu (…)
  Bo przecież w dalszej części jest tekst uchwały mówiący, że wspomniany zakaz nie dotyczy „całej miejscowości” a jedynie siedmiu wymienionych w uchwale działek:
  (…) 316/13 ; 321 ; 316/9 ; 313/7 ; 316/8 ; 533 ; 535/2 (…)
  I to jest właśnie najzabawniejsze, bo czy scenariusz serialu „Ranczo”, czy też kultowy reżyser Bareja, nie przewidzieli tego, że mieszkańcy czy też turyści będą musieli korzystać z map, na których zaznaczone są numery działek 🙂
  Z wiadomych względów nie podaję, które mapy takie dane posiadają.
  Ale pamiętajcie mieszkańcy, turyści i inne przypadkowe osoby, że samo wniesienie napojów alkoholowych na teren wymienionych działek, zgodnie z uchwała (…)podlega przepisom karnym określonym w rozdziale 3 ustawy a dnia 26 października 1982 o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi(…) 🙂 🙂

  • Pomyśl zanim coś napiszesz.

   Oj chyba ktoś ma spore problemy z logicznym czytaniem…

  • Nie popisałeś się. Dobrze napisali, tylko ty nie rozumiesz treści załączonej uchwały

  • Szanowny czytelniku.
   Dokładnie czytamy co publikujemy.
   W załączonej uchwale jest wyraźnie zaznaczone:
   „… wprowadza czasowy zakaz 1). Sprzedaży napojów alkoholowych we wszystkich sklepach w miejscowości Hanna”
   Oznacza to więc całą miejscowość.
   Przytoczone przez czytelnika siedem wymienionych w uchwale działek dotyczy drugiego punktu. A on ze sprzedażą nie ma nic wspólnego

   • lublin112 - czytajcie co publikujecie :)

    Przepraszam lublin112 i czytelników za zamieszanie 🙂
    Nad uchwałą pani wójt debatowali radni (pewnie im dłużej dyskutowali tym wyższa była dieta za posiedzenie) a ja pisząc komentarz chciałem to zrozumieć w kilka minut 🙂
    Ale odnośnie posiadania (wnoszenia) przy sobie butelki wina i znajomości numerów działek, na które nie wolno wchodzić to nic się nie zmienia.
    Podobnie z tym, czego nie byli w stanie przewidzieć satyrycy 🙂

 7. Slawa pisss!! Bez prohibicji żyć nie potraficie? A elka k. se w parlamencie radzi!! o takim wolske walczliśta!!

 8. jakby Głódź miał przyjechać to by musieli szybko odwołać zakaz.

 9. AHAHAHAHAHAAAA Największe pijaki w kraju zakazują picia dobre hahahaha może się boją że dla nich zabraknie xD

 10. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  A teraz powtórzmy tysiąc razy: „Polska nie jest państwem wyznaniowym, kościół nie wtrąca się do polityki i nie urządza życia dorosłym obywatelom”.

  • A tak serio, to co Ci przeszkadza ten KK? Bo miliony idą na niego co roku? Spokojnie, nasi znamienici politycy różnej maści od post komuchów do pro EU kradną każdego roku setki razy tyle, a jakoś nie widzę by wyborcy wyciągali wnioski, skoro nadal głosują na ekipę z okrągłego stołu. KK złe bo chcieliby przeprowadzić imprezę o charakterze religijnym, gdzie w tle nie będzie nawalonych mord polaków co jednego popołudnia bez piwa nie wytrzymają? To raczej źle świadczy o naszym narodzie, że nie umie się chociażby wody napić zamiast walić w gaz cały czas.

   Religia to generalnie zło, ale nie dorośliśmy jako cywilizacja do tego by żyć bez Boga. Gdyby nie KK, to nigdy nie podnieślibyśmy się po rozbiorach, a potem po IIWW. Ale co ja tam wiem. Nie jestem pieniaczem z internetów by być znafcą nad znafcami.

   • Ale te rozbiory też poparł kościół w zamian za nietykalność majątku kościelnego…

   • tak, co ty tam wiesz…! po co się męczyłeś pisząc to..? Skoro ktoś kradnie to dlaczego rząd go nie ukarze ..? Czyżby kradzież w Polsce nie była przestępstwem..? KRK to wielka sekta pochodząca z Rzymu, która bezwzględnie ogniem i mieczem pacyfikowała kolejne kraje germańskie, celtycki, słowiańskie (z bliskim wschodem się nie udało..). Wykorzystując wiarę chrześcijańską zorganizowali sobie luksusowe życie a takie lemingi jak ty wierzą w jej dobre intencje i wspierają tą mafijno-pedofilską organizację.
    SSmani podczas II WŚ mieli na pasach „Got mit uns” (bóg z nami”… i KRK nie miało nic do Hitlera żeby on nie miał nic do nich… taki układzik w imię „pana”…

 11. Widać że alkoholicy są oburzeni ??

 12. Komentarze wyłącznie w obronie prawa chłopa do zachlania się. Od 1944r spożycie ciągle rośnie, co widać również w ruchu drogowym.

  • z tym wzrostem picia wśród chłopów to poczytaj co to był „przymus propinacyjny”.

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Jeśli chodzi o ruch drogowy, największe niedopite umysły RP przyznają, że ponieważ akcja: „Piłeś nie jedź”, okazała się nieskuteczna, wkrótce ruszy nowa pewnie równie wielka kampania społeczna, tym razem pod hasłem: „ Wypij tyle, żebyś nie był w stanie doczołgać się do swego samochodu”.

 13. No no …wkrótce należy spodziewac sie obowiazkowych lekcji religii i sprawdzania obecnosci na niedzielnych mszach …nie mam nic przeciwko religii i niech sobie kazdy wierzy w co chce ….ale jak czytam takie rzeczy to aż trudno uwierzyć ze w dzisiejszych czasach coś takiego jest możliwe …a kimże jest ten biskup ? dla mnie taki sam zwykly czlowiek jak każdy i nie widze powodu zeby traktować go jak księcia …

 14. Kulturalny człowiek wie co i kiedy może.A po tych wpisach widać, że zakaz to jedyna forma aby nad tą”kulturą”zapanować!

  • Zgadzam się. Dobrze prawisz, szkoda tylko, że musimy na głos wypowiadać rzeczy, które powinny być dla nas oczywistością i jeszcze jesteśmy zmuszeni dowodzić, że mamy rację.
   Straszna ta nowoczesna Polska.

 15. a na ołtarzu też wina nie będzie??

 16. Hahaha, tyle.w tym temacie 🙂

 17. Donieść na proboszcza jak zacznie pić mszalne, bo pewnie na jednej z tych działek stoi kościół.

  • Studętkom jezdem, to wiem, że...

   Praca pana „dobrodzieja” nie wspomaganego kielichem (oficjalnie jednym), nie ma sensu istnienia, wszystkie czary i zaklęcia nie maja mocy sprawczej, a sam Szef nie dosłyszy churu skamlących o łaski.

   • Parszywy naród nam się wychował. Można się z czymś nie zgadzać ale nie znaczy od razu, że trzeba to tępić, w szczególności, gdy swoją opinię opiera się na przesądach i wyobrażeniach, a nie na faktach. Nie musisz wierzyć, po prostu zostaw KK w spokoju, bo jeszcze nadejdzie dzień i to bardzo niedługo, gdy KK uratuje europejską cywilizację, a przynajmniej jej resztki.
    KK zarówno przyczynił się do pogorszenia sytuacji Polski na arenie międzynarodowej jak i pomógł nam niezliczoną ilość razy, chociażby przetrwać wszystkie zabory i okupacje. Jakby postawić na szali jego winy i zasługi to łatwo można byłoby dostrzec, że tych drugich jest więcej. Po prostu, gdy myśli się o zbrodniach i dobrych uczynkach kościoła, to pamięta się tylko wielkie wydarzenia, a niewielu ludzi zastanawia się nad tym, jak milionom Polaków przez 1000 lat pomógł KK. Jednoczył, dawał siłę i wsparcie, nadzieję na lepsze jutro. Jak trwoga to do Boga i tak dokładnie się działo.

 18. Pan przyjeżdża na włości więc musi zobaczyć swoje tresowane bydełko nie zachlane.

 19. bardzo dobrze ze zrobili zakaz-ja bym jescze wprowadził zakaz spacerowania po miejscowości i przychodzenia na uroczystość z dziećmi żeby nie kusić losu- wiecie co mam na myśli: kościół + dzieci ect. 🙂 alkohol zazwyczaj przełamuje pierwsze lody

 20. Ja bym tam na wszelki wypadek przed przyjazdem biskupa dzieci pochował.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9255zł -0.4%
  • GBP 5.0657zł -0.39%
  • EUR 4.3355zł 0.59%
  • CHF 4.0734zł 0.46%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Otwarty Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
   Zaproszenie do udziału w terenowych akcjach poboru krwi
   W Lublinie odbędą się spotkania biznesowo-szkoleniowe dla przedsiębiorców. Udział jest bezpłatny
   „Zalipie. Malowana wieś” Wystawa zdjęć z niezwykłej miejscowości odbędzie się w Zamościu
   Zbadaj swoje płuca w Nałęczowie
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.