Ursus dostarczy 15 nowych trolejbusów do Lublina. O kolejny kontrakt stara się Solaris

W środę lubelski ZTM rozstrzygnął przetarg na dostawę 15 nowych trolejbusów przegubowych. Pojazdy dostarczy Ursus, którego oferta była lepsza niż ta, którą złożył Solaris.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie rozstrzygnął wczoraj przetarg związany z zakupem taboru do obsługi linii komunikacji miejskiej. Najkorzystniejszą ofertę na dostawę 15 nowych trolejbusów przegubowych złożył lubelski Ursus.

– Wykonawca spełnia wszystkie warunki udziału w postępowaniu, a jego oferta nie podlega odrzuceniu i jest najkorzystniejsza pod względem kryteriów oceny ofert przyjętych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia – wyjaśnia Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Przedmiotem przetargu była dostawa 15 sztuk fabrycznie nowych trolejbusów przegubowych klasy mega. Trolejbusy mają być dwuczłonowe, trzyosiowe o długości w przedziale 17,50-18,75 m. Mają mieć co najmniej 110 miejsc dla pasażerów, z czego minimum 40 na miejscach siedzących. Pojazdy muszą być niskopodłogowe, mają mieć wydzieloną przestrzeń dla osób niepełnosprawnych i matek z dziećmi. Z wyposażenia warto wymienić klimatyzację, cztery podwójne porty USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, automat biletowy, kasowniki, system informacji pasażerskiej oraz nagłośnienie.

Oprócz trolejbusów Ursus będzie też musiał dostarczyć narzędzia specjalne, przyrządy diagnostyczne i kontrolno-pomiarowe, oprzyrządowanie, programy do wykonywania prac obsługowo-naprawczych a także dodatkowe komplety opon zimowych. Lubelski producent za dostarczenie pojazdów zażądał 34 077 150 zł, zaś firma z Bolechowa pod Poznaniem 42 066 000 zł. Kwota, którą miasto przeznaczyło na sfinansowanie zmówienia wynosi zaś 36 531 000 zł.

Dzisiaj miało miejsce również otwarcie ofert w kolejnym przetargu, tym razem na zakup 9 autobusów przegubowych. Do Zarządu Transportu Miejskiego wpłynęła tylko jedna oferta, od firmy Solaris. Podpoznański producent nowe pojazdy wycenił łącznie na 16 151 130,00 zł. Tymczasem kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wynosi 13 837 500,00 zł.

2017-06-01 12:52:28
(fot. archiwum)

12 komentarzy

 1. Hejty na Ursusa – czas start

 2. Solaris taki drogi???

 3. Do M.
  Ile płacą ci za „wychwalanie” tandety ?!
  Bo trolejbusy ( wyroby trolejbusopodobne ) nie powinny być kupowane , tylko dlatego , że jest to składane w Lublinie.

 4. nie bardzo hejty ,to jak mercedes i syrenka obie firmy są polskie
  jedna lubelska i cena bardziej atrakcyjna ,szkoda ja myślę ,że jednak warto zainwestować wiecej

  • Właśnie ta cena . Miasto ustaliło cenę i Ursus jeszcze dużo tańszy podejrzane tym bardziej , że trajtki Ursusa jeżdżące po L-nie to nie jest rewelka .

 5. Przesiądę się do komunikacji miejskiej jak tylko parking pod ratuszem będzie pusty.

 6. Może jednak trzeba dać się rozwinąć firmie i niech poprawiają jakość wyrobów ,zresztą mamy tyle tego „przemysłu” na Lubelszczyźnie że głupio trochę „srać” do własnego gniazda bo jednak ileś tam osób pracuje a nie siedzi na zasiłku .

  • Po pierwsze to trolejbusy na licencji ukraińskiego Bogdana, wiec płacimy opłaty licencyjne, po drugie są strasznie toporne… Po trzecie URSUS to głównie montownia składaków z części roznych producentów!!! No i kolejna sprawa, płace!!!!!

   • Przecież URSUS już nie będzie wyglądał tak jak obecne na licencji Bogdana bo ursus teraz współpracuje z City smile a to już zupełnie inny wygląd na chyba szczęście bo jest mniej toporna

 7. Tak,trzeba dać szansę Ursusowi.Czyli zatem „rysik” bierz kredyt i kupuj ty a nie wciskaj ZTM-owi.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!