Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nie mając prawa jazdy wsiadła za kierownicę i potrąciła pieszego na przejściu

Niewielkie utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na ul. Wolskiej w Lublinie. Na miejscu wypadku pracują policjanci.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 10 na ul. Wolskiej w Lublinie. W rejonie zakładu energetycznego samochód osobowy potrącił pieszego. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kobieta kierująca citroenem jechała w kierunku Placu Bychawskiego. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Poszkodowany z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa. W trakcie prowadzonych na miejscu czynności okazało się, że nie posiada ona uprawnień do kierowania. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

2017-06-01_105537

wol2

wol1

potro1

2017-06-01 11:16:51
(fot. lublin112.pl, nadesłane Michał, nadesłane)

31 komentarzy

 1. To teraz beknie za swój pusty łep.

 2. Kolejny przypadek jazdy samochodem bez uprawnień,Czekam na komentarze typu” znam X ludzi którzy nie maja prawka a jeżdżą lepiej od tych co mają itd” Prawo jazdy jest dokumentem dopuszczających Nas kierowców do ruchu drogowego, jeśli nie masz prawa jazdy to na ..uj wsiadasz ! Jesteś taki świetny to zrób prawo jazdy i jeździj co chcesz udowodnić poruszając się bez ?

  • To się nazywa „załapać się na nowelizację”.
   Poza karą za spowodowanie wypadku grożą jej dwa lata za jazdę bez uprawnień i do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów teraz.
   Już nie wspomnę o tym, że ubezpieczyciel poprosi o zwrot odszkodowania wypłaconego poszkodowanemu… oraz wszelkich poniesionych przez siebie kosztów 🙂
   Od zera do kryminalisty z długami w kilka sekund.

  • Zwróć uwagę, że będąc dorosłym możesz poruszać się rowerem po drodze nie znając przepisów. To taka mała niekonsekwencja ustawodawcy.

 3. No to wraz z dzisiejsza zmianą prawa chyba bedzie kryminał.

  • Jeśli to nie jakaś „nietykalna” z serii: radna, posłanka, sędzia, adwokat, policjantka, albo, żona, matka, czy kochanka, wspomnianych wcześniej, to może się załapie na odsiadkę

  • Chyba nie bo przepisy mowia jasno kto mial zakaz a za brak prawka hest tylko 500zl mandatu wiem z doswiadczenia

   • Od dzisiaj za brak prawa jazdy (o ile je wcześniej miałeś) jest do dwóch lat pierdzenia w pasiaki i do 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów (do tej pory rzeczywiście było „500” i konieczność poszukania sobie innego kierowcy).
    Jak masz ważny zakaz sądowy lub administracyjnie odebrane prawo jazdy, to możesz się liczyć z odsiadką do 5 lat włącznie.

   • zdobedziesz pewnie nowe doświadczenia

   • Tylko wtedy, gdy nie ma poszkodowanych ludzi. Sytuacja zmienia się gdy są poszkodowane osoby. W skrajnym przypadku można płacić do końca życia rentę nawet gdyby ta osoba nagle wtargnęła na jezdnię i nawet nie na przejściu dla pieszych. Przypominam, że w mieście dziecko lubi wyrwać się rodzicowi. Bez uprawnień odpowiedzialność jest dużo większa. Ale w normalnym świecie bez uprawnień jeżdżą tylko niepoczytalni….

 4. Karą powinna być konfiskata auta… inaczej puste łby się nie nauczą. Głównie się to tyczy jadących po zabraniu prawa jazdy oraz tych z zakazem sądowym.

 5. oby ją nowe przepisy już objęły, bo się należy

 6. jak nigdy nie miala prawka to jej nic nie zrobia. Dostanie mandat + pokryje koszty leczenia swietej krowy i znowu bedzie jezdzic.

 7. Kubuś znowu pomyłka mam Cię.Nieprawdą jest co piszesz ,że do tej pory „za brak prawka o ile je wcześniej miałeś było 500 pln”

 8. znaFcy prawa się udzielają hahahahaa . Pewnie nigdy nie miała pj i jedyny problem to leczenie pieszego i mandacik. Jakby przywaliła w pieszego po pijaku to by był dla niej problem ,a PJ to i tak papierek , pewnie z 10% ludzi na Lubelskich drogach nie ma PJ

 9. Ale kłamstwo, za kółkiem był koleś

 10. Ja również potwierdzam !!!! Może POLICJA jeśli to czyta sprawdzi !!! WARTO !!!! A SWOJĄ DROGĄ jakim trzeba być FIEJEM by wpieprzać w takim PRZYPADKU na MINĘ KOBIETĘ !!!!! ALKOHOL ???? NARKOTYKI ???? TO ZADANIE dla POLICJI !!!!