Ul. Związkowa: Zderzenie hondy i cadillaca. Dwie osoby w szpitalu

Całkowicie zablokowana była ulica Związkowa w Lublinie. Wszystko po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu.

Do wypadku doszło we wtorek o godzinie 21 na skrzyżowaniu ulic Bursaki i Związkowej w Lublinie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe: cadillac i honda. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że kierujący cadillacem mężczyzna, jechał ulicą Bursaki od strony galerii Olimp. Wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował znaki drogowe i wymusił pierwszeństwo na jadącej ul. Związkową w kierunku al. Spółdzielczości Pracy hondzie.

Doszło do zderzenia pojazdów w wyniku którego cadillac wypadł z drogi i zatrzymał się na pasie zieleni. Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja. Aby wydostać na zewnątrz kierowcę cadillaca strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Byli trzeźwi.

Teraz policjanci ustają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Przez ponad godzinę ruch ulicą Związkową był całkowicie wstrzymany. Kierowców kierowano na objazdy.

(fot lublin112)
2015-12-08 22:38:13

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Porządny Obywatel

  ,, Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy lubelskiej drogówki wynika, że Honda szybsza niż wygląda „

 2. A taki był ładny , amerykański 😛

 3. A jeszcze w niedzielę podziwiałem ten ,,krążownik” po Olimpem….

 4. honda juz raz była klepana to i jeszcze raz się wyklepie. Dodatkowa szpachla obniży zawieszenie i doda prestiżu 😉

 5. to skrzyżowanie a krzyczy o światła albo najlepiej rondo. Wyjechać z Bursaków w lewo to jest MASAKRA

  • To po co wyjeżdżać w lewo ? Po co się wnerwiać i liczyć na czyjąś wielką łaskę i to x2 – z lewej że łaskawie nie zablokuje skrzyżowania i będzie można przejechać i z prawej że przepuści…
   Dużo spokojniej bez czyjejś łaski no ale nieco dalej można to objechać koło Reala.
   W USA kierowcy DHL w dużych miastach mają tak trasy poustawiane żeby nie skręcać w lewo – to strata czasu.

   • Nie przesadzajmy, czasem w lewika trzeba skręcić, ale można trochę kminić. Niewiele dalej a wystarczy pojechac prosto w Bursaki, później Rapackigo i wrcić ceramiczną do Związkowej i skręcić w prawo. Efekt ten sam jak skręt w lewo na tym durnym skrzyżowaniu.Tyle że co z tego, jak wystarczy jeden czekający na lewoskręt, który blokuje pięciu z tyłu którzy chca prosto lub w prawo

 6. Czy to nie przypadkiem fura Romualda Lipko ?

 7. to skrzyżowanie to porażka. W ciągu dnia żeby wykonać lewoskręt w Związkową, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Niektórym trochę jej brakuje i mamy tam dzwon za dzwonem. Ale trochę się dziwię że w nocy kiedy jest pusto też można się tam władować. Światła tam to głupota, ale jakieś mini rondo jak najbardziej wskazane. Problemy na tamtym skrzyżowaniu nie są od wczoraj, obserwuję je tak lekko o 12 lat

  • A idźcie wy wszyscy z tymi światłami i mini rondami. Tam są zakłady pracy, tam 30-tonowe zestawy jeżdżą widziałeś kiedyś zestaw, który nie zmieścił się na „mini-rondzie”? Bo ja nie raz. Jest jak jest… dzisiaj, w południe a nie w szczycie, stałem dobre 5 minut, żeby w prawo w Związkową skręcić… bo jakaś melepeta się uparła, że musi skręcić w lewo… i musi mieć po 100m wolne z lewej i prawej w tym samym czasie.
   Jak się taki baran po 15-ej uprze, to można i kwadrans tam stać i czekać na wyjazd.
   Jak już korona ze łba spada, jak trzeba pojechać dookoła i nie da się nie skręcać w lewo, to powinni przynajmniej wydzielić pasy do lewoskrętu dla zakutych łbów, którzy skręcić muszą… WKTS lub WySPA niech oddadzą kawałek działki po jednej stronie na ten cen, Niedziałek (i kto tam po drugiej stronie zarządza terenem) po drugiej. I będzie git, bo przynajmniej mniej uparci nie będą musieli czekać na tych bardziej upartych.

 8. Rondo by się przydało w tym miejscu bo o każdej porze dnia jest ciężko z tamtąd wyjechać. A jak nie rondo to niech chociaż zakaz lewoskrętu postawią jak np. na Ceramicznej ( nakaz jazdy w prawo) i problem wywrotowców skręcających w lewo i blokujących po kilkanaście aut z tyłu uważam za rozwiązany.
  A najlepiej jeżeli jeszcze nasi stróże prawa by mandaty lepili na nieprzestrzeganie zakazu. Wszyscy byliby zadowoleni. Hejtującym powiem tyle, że jeżdżę tamtędy codziennie i można uniknąć tego skrzyżowania bez konieczności blokowania innych swoim zamiarem skrętu w lewo.

  • tylko że z ceramicznej jak zakazali lewoskrętu, to możesz pojechać w prawo i zaraz na rondzie zawrócić, a jak od Olimpu będziesz mógł tylko w prawo to gdzie zawrócisz? Chyba pod Lidlem… o chyba ze kieować prosto przez rapackiego i ceramiczną.

 9. co amerykan to amerykan drzwi przejęły całą energię próg ledwo ruszony

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7699zł 0.62%
  • GBP 5.1002zł -0.2%
  • EUR 4.5473zł -0.02%
  • CHF 4.2291zł 0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL