Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ul. Tumiadajskiego: Zatrzymano mężczyznę handlującego papierosami

W środę na ul. Tumidajskiego policjanci zatrzymali mężczyznę handlującego wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzy.

We wtorek zadzwonił do nas mężczyzna, który opowiedział o osobach handlujących papierosami pod sklepem Carrefour na Kalinowszczyźnie. Zgłaszający opisał dokładnie jak wygląda handlowy proceder. – W momencie jak handlarzowi brakuje już papierosów podchodzi do zaparkowanego auta i bierze kolejne paczki do sprzedaży – opisywał świadek.

Poinformował nas, że sprawę zgłosił policji oraz na ogólnopolski numer alarmowy Urzędu Celnego. Był zdziwiony informacją od celników, że w Polsce funkcjonuje tylko 11 patroli celnych zajmujących się m.in. handlującymi produktami bezakcyzowymi. Jak go poinformowano taki patrol może pojawić się w Lublinie za … 5 dni.

Lubelscy policjanci byli nieco szybsi i zareagowali na zgłoszenie. W środę mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało nieopodal miejsca gdzie sprzedawał produkty bezakcyzowe zaparkowane było auto, w którym znaleziono ponad sto paczek papierosów. Wyroby tytoniowe z przemytu zostały zabezpieczone a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na II Komisariat Policji. Trwają z nim czynności procesowe. Będzie odpowiadał za wykroczenie skarbowe. Materiały zostaną przekazane do dalszego postępowania do Urzędu Celnego – informuje kom. Renata Laszczka – Rusek z KWP Lublin.

Zatrzymany znany jest policjantom, wielokrotnie zatrzymywany był w związku z wykroczeniami karno-skarbowymi.

Komentarze wyłączone