Uczestniczący w napadzie na taksówkarza 14-latek ma już kryminalną przeszłość. Tego samego dnia napadł też na przechodnia

Pomimo 14 lat życia jest dobrze znany lubelskim policjantom. Odpowiadał już m.in. za dokonanie rozboju i kradzieży. Z kolei tuż przed napadem na taksówkarza, zaatakował przechodnia i ukradł mu portfel.

Lubelscy kryminalni, zajmujący się sprawą brutalnego napadu na taksówkarza, ustalili już większość okoliczności napadu na taksówkarza do jakiego doszło w nocy z soboty na niedzielę. Sprawcy około godziny 23:30 wsiedli do taksówki Damel Taxi na ulicy Czechowskiej. Zajęli miejsca na tylnej kanapie i kazali się zawieść na ulicę Lawendową na osiedlu Sławin. Kurs przebiegał spokojnie i po kilku minutach byli na miejscu. Gdy taksówkarz się zatrzymał, jeden z pasażerów wysiadł drugi zaś z zaskoczenia zaatakował mężczyznę nożem.

Usiłował podciąć mu gardło, na szczęście taksówkarz obronił się przed ciosem. Doznał jednak rany ciętej szyi. Wtedy doszło do szarpaniny, w trakcie której sprawca wciąż zadawał ostrym narzędziem kolejne ciosy. Mężczyzna ratując swoje życie nie zdołał zaalarmować dyspozytora, że potrzebuje pomocy. W końcu rannemu 33-latkowi udało się wyrwać i wyskoczył z auta. Biegnąc w kierunku ulicy Zbożowej cały czas wzywał pomocy. To jednak nie zniechęciło sprawców i zaczęli go gonić.

Krzyki usłyszały dwie osoby i ruszyły na pomoc. Wtedy sprawcy uciekli. O wszystkim powiadomiona została policja i pogotowie ratunkowe. Funkcjonariusze przez kilka godzin przeczesywali wszystkie okoliczne ulice w poszukiwaniu sprawców. Z kolei policyjni technicy zbierali pozostawione przez sprawców ślady. Jak się okazało, z auta zginał tablet oraz nawigacja. Pieniądze kierowca miał przy sobie. Mężczyzna z ranami ciętymi i kłutymi trafił do szpitala. Jak informują lekarze, jego stan jest stabilny i życiu poszkodowanego nic nie zagraża.

Od razu po napadzie postawiono na nogi funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego. Sprawdzono zapisy monitoringu miejskiego, poszukiwano zainstalowanych w okolicy kamer należących do osób prywatnych, do tego rysopisy sprawców trafiły do wszystkich policjantów. Niebawem były już pierwsze ustalenia, a po kilku godzinach został wytypowany pierwszy ze sprawców, 14-letni mieszkaniec Lublina. Natychmiast udano się do jego miejsca zamieszkania, gdzie został on zatrzymany. Chwilę później trafił na komisariat, gdzie rozpoczęto jego przesłuchanie.

Nie minęło wiele czasu, a funkcjonariusze mieli już dane drugiego ze sprawców, 25-letniego obywatela Ukrainy. Znaleziono go w mieszkaniu jego znajomych, gdzie ukrył się tuż po dokonaniu napadu. Teraz policjanci wciąż przesłuchują obu zatrzymanych, ustalając jaką rolę każdy z nich miał w napadzie. Jutro rano obaj zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie zostaną im przedstawione zarzuty. Jak wstępnie ustaliliśmy, jeden z nich może odpowiedzieć za usiłowanie zabójstwa.

Co ważne, 14-latek pomimo swojego młodego wieku, nie raz już wchodził w konflikt z prawem. Był wielokrotnie notowany w różnych sprawach, odpowiadał także za rozbój oraz kradzież. Z kolei w sobotni wieczór, tuż przed napadem na taksówkarza, zaatakował w centrum Lublina przechodnia. Pobił go i zabrał mu portfel z zawartością. Ponieważ nie było w nim wiele gotówki, za pomocą znajdujących się w środku kart płatniczych dokonywał w kilku sklepach zakupów.

(fot. lublin112.pl)
2016-07-17 22:00:11

Zobacz również

56 komentarzy

 1. Aha, koleżka 14-latka z Dożynkowej się odezwał. Starych nie ma, wakacje trwają i dorwał się do sprzętu (pewnie kradzionego). Obrońca mocny w gębie! Weź zabawki dziecko i idź do piaskownicy pobawić się!

  • To odnośnie anonima @debili nie sieją..

  • Małolat nie mieszka wcale z Dożynkowej. Złych informatorów macie.
   Podobnie twierdzę, że gnojek z winy sądów i policji nie siedział do tej pory w poprawczaku.

 2. Moze ukainiec ;rezal ;gardlo taksowkarza. Jak to robili UPow_y w niedziele w kosciolach w czasie 2 e wojny sw.

 3. Podpowiedzcie ludzie gdzie jest zrobione to zdjecie ? na jakiej ulicy ? widnieje napisac sklepu alkoholowego moze ktos kojarzy bo nie moge rozpoznac miejsca ?

 4. Na zdjęciu Ukrainiec, bo 14-letniego gnoja znam i to nie jest on.

 5. Wielki, wielki szacun dla OSÓB którzy zareagowali na krzyk pomocy. Jesteście wielcy! Oby jak najwięcej takich ludzi!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!