Niedziela, 16 czerwca 202416/06/2024
690 680 960
690 680 960

Brutalny napad na taksówkarza: Zatrzymano matkę 14-latka. To ona zamówiła taksówkę

Zatrzymano kolejną osobę do sprawy brutalnego napadu na taksówkarza w Lublinie. Policjanci przesłuchują matkę 14-latka.

Policjanci pracujący nad sprawą brutalnego napadu na lubelskiego taksówkarza, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę, zatrzymali kolejną osobę, która może mieć związek z tym zdarzeniem. Jest to 34-letnia kobieta, mieszkanka Lublina, matka zatrzymanego wcześniej 14-latka.

Wiadomo, że to ona w sobotę przed północą zadzwoniła na prywatny numer taksówkarza, zamawiając kurs dla swojego syna. W chwili obecnej trwa jej przesłuchanie, śledczy starają się ustalić czy napad nie został wcześniej zaplanowany. Dodatkowo sprawdzane jest czy kobieta znała wcześniej taksówkarza.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Około północy dwóch sprawców wsiadło do taksówki w centrum miasta a następnie udali się w rejon ul. Zbożowej. Kiedy pojazd się zatrzymał, jeden z nich wysiadł, a drugi zaatakował nożem taksówkarza. Mężczyzna bronił się i udało mu się uciec o własnych siłach. Sprawca zadał taksówkarzowi kilka ran, w tym ciętą szyi.

Kurs nie był zlecony przez korporację taksówkarską. Napastnicy ukradli z taksówki tablet i nawigację. 33-latni taksówkarz został przetransportowany do szpitala. Lekarze oceniają jego stan jako stabilny.

Dzisiaj obaj zatrzymani sprawcy trafią do prokuratury gdzie zostaną im przedstawienie zarzuty a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

2016-07-18 09:23:20
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Autor: redakcja

45 komentarzy

  1. Taxi z Czechowskiej jechała,bo tam matka z gnojem mieszkala,a nawet kiedyś na Czechowskiej pracowala

  2. widzę że komentujący dużo wiedzą.
    Dajcie znać kiedy go wypuszczą !

  3. Paralizatorem bym poczęstował gnora nawet by się nie ruszył.