W tym roku nie będzie pociągów z Lublina na Przystanek Woodstock. Najbliższy odjedzie z Łukowa

Jak co roku z całego kraju wyruszą specjalne pociągi na Przystanek Woodstock. Jednak mieszkańcy Lublina nie otrzymają bezpośredniego połączenia do Kostrzyna.

Zgodnie z tradycją, na początku sierpnia, kiedy to odbędzie się 23. już Przystanek Woodstock, Przewozy Regionalne uruchomią około 80 dodatkowych specjalnych pociągów, które będą dowozić pasażerów na koncerty i umożliwią powrót do domów po zakończeniu festiwalu. Woodstockowe pociągi wyjadą na trasy już wieczorem 31 lipca, a w drogę powrotną większość z nich wyruszy 6 sierpnia.

Jak zapowiada kolejowy przewoźnik, do Kostrzyna nad Odrą będzie można dojechać ze wszystkich regionów Polski, zarówno z największych aglomeracji, jak i z wielu mniejszych miast i miasteczek. Na mapie połączeń znalazły się także nowe punkty, takie jak: Kołobrzeg, Włocławek, Piła, Siedlce czy Mińsk Mazowiecki. Białą plamą na mapie kursowania tych specjalnych pociągów, jest jednak nasz region. W tym roku pociągi musicREGIO nie będą jeździły do i z Lublina.

Kolejarze tłumaczą, że związane jest to z zamknięcie linii kolejowej Lublin – Warszawa.

– Duży wpływ na rozkład jazdy pociągów mają prace remontowe prowadzone na wielu trasach kolejowych. Ze względu na nie, np. pociągi z Warszawy będą kursowały innymi trasami: przez Łódź i Kalisz oraz przez Włocławek i Toruń. Mieszkańcom Lubelszczyzny rekomendujemy skorzystanie z pociągu musicREGIO kursującego z i do Łukowa – wyjaśnia Zofia Dziewulska, Naczelnik Działu ds. Handlowych w Lubelskim Oddziale Przewozów Regionalnych.

Dla tych, którzy zdecydują się skorzystać z tego specjalnego pociągu oraz kupić bilety wcześniej, przewoźnik przygotował specjalne promocje. Bilety na pociągi musicREGIO zostały dzisiaj wprowadzone do sprzedaży internetowej. Pasażerowie, którzy do 9 lipca kupią bilety na stronach biletyregionalne.pl i koleo.pl, otrzymają 10 – procentową zniżkę. Z kolei kupując bilet w obie strony, można zaoszczędzić do 30 procent. Tradycyjna sprzedaż biletów w kasach rozpocznie się 1 lipca. Bilety na pociągi musicREGIO będą dostępne także w okienkach kasowych innych przewoźników: PKP Intercity, Kolei Mazowieckich i Kolei Wielkopolskich.

(fot. nadesłane)
2017-06-26 16:27:05

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Nick adekwatny do komentarza…albo odwrotnie

 2. Polaczki cebulaczki komentujący to weźcie sobie coś twardego walnijcie się w głowę, ale tak porządnie a świat stanie się lepszy bez was.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja