690 680 960

Trzy kolizje, sześć uszkodzonych pojazdów

W poniedziałek rano na obwodnicy Piask niemal w tym samym czasie i w tym samym miejscu doszło do trzech kolizji drogowych. Łącznie uszkodzonych zostało sześć pojazdów.

W poniedziałek przed godziną 7 świdniccy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące trzech zdarzeń drogowych na obwodnicy Piask. Wszystkie miały miejsce na pasie w kierunku Lublina, na wysokości miejscowości Piaski Wielkie.

W sumie w trzech kolizjach brało udział łącznie sześć pojazdów. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Podczas obsługi kolizji przez mundurowych ruch odbywał się jednym pasem.

Policjanci apelują do kierujących i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

(fot. Policja Świdnik)

7 komentarzy

 1. Można pisać, że zima, droga śliska, że służby zawiniły, a jednak kilkuset czy nawet kilku tysiącom innym kierującym udało się przejechać. Niektórym nawet na bani, z telefonem przed oczami, z oszronioną/ośnieżoną szybą, na łysych oponach itp.

 2. Janek z fabryki firanek

  Czyli statystycznie w każdym zdarzeniu brały udział dwa pojazdy. Czy jestem w mylnym błędzie 😉

  • dzwoniłem na UMCS. na wydziale matematyki i fizyki podzielili 6:3 i faktycznie wyszło im 2.
   gratulacje!

 3. Jak to zwykle bywa, kolizja numer 1 była na tyle ciekawym wydarzeniem, że niemal każdy zwalniał i oglądał/robił zdjęcia, a Ci którzy nie byli zaciekawieni wjeżdżali w tych niepotrzebnie zwalniających. To takie polskie 😉

  • niektórzy, jak widzą kolizję na takiej drodze, zakładają szczególnie śliską nawierzchnię w tym miejscu i zwalniają dla bezpieczeństwa – a nie żeby się pogapić. a taki cymbał jak ty jest zdziwiony, że tak się robi i w nich wjeżdża.

   • Tak bo sam nie ogarniasz tylko jak zobaczysz to zwalniasz i gacie osrane ty robisz zagrożenie

   • Zazwyczaj jednak hamują raptownie do małych prędkości, żeby popatrzeć, zdobić zdjęcie – nawet policja często o tym mówi,
    i robią to nawet na jezdni biegnącej w przeciwnym kierunku, nawet na lewym pasie.
    Jest dużo filmików na youtube o takim niebezpiecznym zachowaniu.

    Część kierowców ma taki niekontrolowany odruch, że jak coś się „innego” dzieje, to naciskają na hamulec, np.:
    – widzą wypadek – od razu raptownie hamują
    – usłyszą karetkę – od razu raptownie hamują (a karetka np. tuż za nimi)
    – wpadną w poślizg – od razu raptownie hamują
    – itp.

Kursy walut

 • USD 4.0202zł 0.73%
 • GBP 5.0656zł 0.47%
 • EUR 4.3382zł 0.34%
 • CHF 4.5982zł 0.64%

Polub nas