Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Trwają przygotowania do odbudowy Domu Pomocy Społecznej. Budynek strawił ogień

Plan zakłada, że do kwietnia odbudowany zostanie spalony dach na obiekcie. Później ruszą prace wewnątrz budynku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mieszkańcy wrócą do odnowionego obiektu na wiosnę 2021 roku.

Miasto złożyło wniosek o pozwolenie na budowę dachu Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego w Lublinie. Budynek ten w nocy 31 sierpnia został strawiony przez ogień. Ewakuowanych zostało 102 pensjonariuszy placówki, którzy trafili do innych tego typu obiektów w Lublinie i okolicach. W trwającej do rana akcji gaśniczej zaangażowanych było 41 zastępów PSP i OSP, łącznie około 170 strażaków. Spłonęło 1400 mkw. drewnianej konstrukcji dachu.

Obecnie prowadzone są intensywne przygotowania do odbudowy zniszczonego budynku. Wiadomo już, że oprócz nowego dachu, konieczne będzie również wykonanie nowej elewacji, przebudowanie klatek schodowych i zbudowanie nowych. Do tego dochodzi nowa wentylacja i instalacja hydrantowa. Odbudowy wymaga również szyb windy, a wymiany jej mechanizm. Ponadto konieczne będą prace elektryczne i estetyczne, m.in. odmalowanie ścian.

Zanim jednak rozpoczną się właściwe prace, konieczne było posprzątanie pogorzeliska. Te czynności zostały już zakończone, rozebrano też kominy. Wykonano również niezbędne ekspertyzy techniczne i przeciwpożarowe. Wstępnie zaplanowano, że nowy dach powinien być gotowy w kwietniu. Z kolei do końca stycznia powinien zostać stworzony projekt budowlany i wykonawczy. Przetarg, mający na celu znalezienie wykonawcy dachu, ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu. Z kolei w lutym ruszy poszukiwanie wykonawcy, który wykona prace wewnątrz budynku, tak aby te ruszyły na wiosnę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to mieszkańcy wrócą do odnowionego obiektu na wiosnę 2021 roku.

(fot. archiwum)

Jeden komentarz

  1. Cieee chorrroba !!!

    Powinno być: „Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to nie wszyscy mieszkańcy wrócą do odnowionego obiektu na wiosnę 2021 roku.” – bo o niektórym Natura zatrzyma czas oczekiwania…

Wiadomości z info112