ZwierzoLublin2019: Będą psy, koty, fretki, króliki i zwierzęta egzotyczne. Większość z nich czeka na nowy dom

Dla wszystkich miłośników zwierząt przygotowano odbywające się pod naszym patronatem wydarzenie, które zaplanowano na najbliższą sobotę w Galerii Olimp w Lublinie. Program jest bardzo bogaty, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

W najbliższą sobotę, 16 listopada, w godzinach od 12.00 do 18.00, w patio głównym Galerii Olimp przy Al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie odbędzie się tegoroczna edycja wydarzenia ZwierzoLublin2019. Wydarzenie, które nie tylko bawi, ale i uczy, przeznaczone jest dla całych rodzin. Organizator, czyli Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE, przygotował bowiem szereg atrakcji zarówno dla dzieci, jak też dla dorosłych.

W trakcie imprezy poznać będzie można podopiecznych z Fundacji EX LEGE, czyli pochodzące z interwencji psy i koty. Specjaliści udzielą porad dotyczących prawnej ochrony zwierząt, odbędzie się też wystawa fotografii podopiecznych Fundacji EX LEGE pt. „Metamorfozy”, na której zaprezentowane zostaną pozytywne zmiany ich życia. W formie prezentacji multimedialnej będzie można zaś podziwiać prace nadesłane w ramach Konkursu Plastycznego „Zwierzę nie jest rzeczą”, nastąpi również ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród.

Pojawią się też zwierzęta egzotyczne przebywające w lubelskim egzotarium, a pochodzące z interwencji Fundacji Epicrates. Jej członkowie przedstawią porady prawne, hodowlane i weterynaryjne z zakresu problematyki dotyczącej zwierząt egzotycznych, będzie też promocja odpowiedzialnej terrarystyki. Nie zabraknie również Stowarzyszenia Przyjaciół Fretek oraz jej podopiecznych. Wolontariusze mają propagować wiedzę o fretkach, jako zwierzętach towarzyszących, a także zachęcać do adopcji tych zwierząt.

Będzie też można poznać psy i koty ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie, które czekają na adopcję. Z kolei Stowarzyszenie Pomocy Królikom zaprezentuje swoje zwierzęta, przeprowadzi też edukację z zakresu opieki nad zajęczakami w zakresie żywienia, opieki weterynaryjnej, profilaktyki i kastracji. Pracownicy Gabinetu Behawioralnego przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie zobrazują potrzeby psa zapewniające prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie ludzkim.

W programie są również pokazy posłuszeństwa psów, szkolenia grupowego, pracy węchowej psa służbowego, pracy obrończej a także pokazy dla dzieci: jak prawidłowo witać się z psem, jakie sygnały wysyła nam pies, kiedy nie chce się z nami „bawić” czy też jak prawidłowo głaskać psa i w jaki sposób się z nim bawić. Dostępni będą też funkcjonariusze Eko-Patrolu Straży Miejskiej Miasta Lublin, w działania pro-zwierzęce będą mogły włączyć się też osoby zainteresowane wolontariatem. Przygotowano też wiele atrakcji i zabaw dla najmłodszych.

(fot. lublin112.pl)

6 komentarzy

 1. Klasyk ! Autentyczna cebula stoi na drugim planie =)

 2. „W programie są również pokazy posłuszeństwa psów” = co ciekawe, pokaz posłuszeństwa kotów został odwołany.

 3. Pani w czarnej z drugiego planu musi być dobry temat 🙂

 4. Bidulek, chudzinka jaki wystraszony. Oby znalazł dobrych ludzi, którzy się nim zaopiekują.

 5. A czy można będzie zabrać ze sobą swojego pupila? 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku